Skuteczne pozbycie się cellulitu

Cellulit to jedna z najpowszechniejszych przyczyn niezadowolenia z własnego ciała u kobiet. Pod tą nazwą kryją się złogi tłuszczu, które odkładały się od dłuższego czasu. Pierwszym krokiem aby terapia antycellulitowa była skuteczna, jest uświadomienie sobie, że proces pozbywania się tkanki tłuszczowej jest długotrwały i żmudny. Nie dajmy się nabrać na hasła reklamowe produktów rzekomo dających znakomite efekty po jednym tygodniu kuracji. Kuracja przeciwko cellulitowi nie musi być wcale droga. Najważniejsza sprawa to zmiana nawyków żywieniowych tak aby nie niwelować swoich wysiłków. Warte uwagi są niektóre domowe sposoby na cellulit.

Należy wystrzegać się tłuszczów nasyconych, które są głównym powodem schorzenia. Konieczne jest przestawienie się na chude mięso, orzechy, warzywa oraz owoce. Wymienione produkty dodatkowo wzmocnią naszą skórę  co jest istotne w trakcie kuracji. Najważniejszym elementem o jaki powinniśmy zadbać jest aktywność fizyczna. Ruch jest bardzo ważny, ponieważ im więcej ćwiczymy oraz poruszamy się tym mniej zbędnego tłuszczu odkłada się.

cellulit-cwiczenia
Aktywność fizyczna skutecznie redukuje cellulit

Cellulit najczęściej występuje na udach, pośladkach oraz biuście. Regularne ćwiczenia sprawią, że krew zacznie szybciej krążyć w miejscach dotkniętych cellulitem – a to sprawi, ze tłuszcz będzie się wypłukiwał. Jedynie 30 minut codziennych ćwiczeń pozwoli uzyskać zadowalające efekty.

Można również stosować różnego rodzaju kremy, należy to robić nie więcej niż dwa, trzy razy dziennie, składniki maści wywołują podobną reakcję jak ćwiczenia i stanowią doskonałe uzupełnienie kuracji. Warto szukać kremów, których składniki są pochodzenia naturalnego. Przy kuracji antycellulitowej warto pamiętać, że dobre efekty przyniesie połączenie wszystkich elementów: diety, ćwiczeń i kremów. Ćwiczenia bez odpowiedniej diety nie wywołają wystarczającego efektu, gdyż tłuszcz zgubiony podczas ćwiczeń „nadrobimy” podczas następnego posiłku. Tego typu kuracja jest bardzo tania, wystarczy tylko chcieć znów cieszyć się i być zadowolonym ze swojego ciała.

OLIGO.DX to preparat pozwalający uzyskać znakomite efekty w redukcji cellulitu dzięki naturalnym składnikom:

  • wyciąg z Hydrocotyl (26,0–28,0%),
  • skrzyp,
  • bluszcz (26,9–28,0%),
  • morszczyn pęcherzykowaty (12,0–16,0%),
  • kofeina (0,9–1,0%).

Masaż zapobiega cellulitowi

Cellulit pojawia się zarówno u szczupłych, jak i grubszych osób. Jest to już typowo cywilizacyjna zmiana skórna dotykająca głównie kobiety. Typowymi miejscami powstawania cellulitu są rejony ciała narażone na odkładanie się tkanki tłuszczowej – brzuch, uda i pośladki. Skutecznym sposobem pozbycia się cellulitu jest masowanie tych obszarów ciała.

Dobre efekty przynosi zarówno masaż na mokro, np. pod prysznicem, wykonywany przy pomocy specjalnych gąbek, oraz masaż na sucho. Masowanie należy rozpoczynać od stóp i powoli przesuwać się w kierunku głowy. Do masażu można użyć dłoni (zwłaszcza dwóch palców kciuka i wskazującego, uciskać skórę, przesuwając się po całym jej obszarze, podszczypując ją aż do czerwoności), myjki, albo specjalnego przyrządu do masażu. Idealnym ruchem są małe kółka zataczane na całym obszarze ciała.

Po masażu warto profilaktycznie nasmarować skórę balsamem antycellulitowym, który doskonale się wchłonie i zdecydowanie lepiej będzie działał na dobrze ukrwionym obszarze ciała.

Dodaj komentarz