Cellulit i mezoterapia

Obserwujesz co jesz i używasz drogich kremów, ale nic nie działa. Cellulit jest poważnym problemem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest to jeden z najtrudniejszych problemów kosmetycznych. Jednak istnieje zabieg kosmetyczny, który wygrywa walkę z cellulitem. Tym zabiegiem, który rozbija tłuszcz i odmładza skórę, jest mezoterapia.

Lekarze uważają, że cellulit pojawia się u ponad 90% kobiet w okresie bezpośrednio po urodzeniu dziecka. Cellulit jest uważany za problem kobiecy, jednak również mężczyźni cierpią z powodu tej choroby skóry, której widoczne objawy najczęściej pojawiają się na pośladkach, biodrach i nogach.

W ostatnich latach coraz więcej lekarzy jako realny sposób walki z cellulitem i nadmiarem tłuszczu postrzega mezoterapię. Sesje antycellulitowe trwają tylko kilka minut. Aby zablokować tendencję do gromadzenia tłuszczu i stymulować zdolność spalania, wystarczy od czterech do dziesięciu sesji. Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu leków do warstwy skóry zwanej mezodermą. Używa się leków powszechnie stosowanych u chorych na astmę i u osób z wysokim ciśnieniem krwi. Najczęściej stosuje się: aminofilinę, izoprenalinę, fosfatydylocholinę i dezoksycholan sodu.

Pierwszych efektów zabiegu należy spodziewać się po około czterech sesjach. Liczba zabiegów zależy od kilku czynników, w tym od nasilenia objawów i przyczyny problemu. Mezoterapia pomaga wzmocnić organizm na wiele sposobów. Poprawia przepływ krwi do obszaru, który jest leczony. Rozpuszcza nadmiar tłuszczu, usuwa utwardzoną tkankę i poprawia drenaż limfatyczny.

Czy mezoterapia jest bezpieczną metodą leczenia cellulitu? Zależy to przede wszystkim od lekarza, który wykonuje zabieg, ponieważ lekarz decyduje o tym, jaką mieszaninę leków zastosuje.

Dodaj komentarz