Jak spowolnić starzenie skóry?

Zgodnie z powszechną wiedzą, żeby nie dopuścić do przedwczesnego starzenia skóry, należy ograniczyć ekspozycję na słońce. Chociaż światło słoneczne jest potrzebne, gdyż bierze udział w generowaniu witaminy D, to jednak zbyt duża ilość promieniowania ultrafioletowego (UV) jest pośrednio odpowiedzialna za starzenie skóry i powstawanie zmarszczek u 50% osób. Jak więc zapobiegać starzeniu skóry?

Przyczyna starzenia to wolne rodniki, które prowadzą do zaburzeń w zakresie produkcji kolagenu i elastyny, a to z kolei skutkuje utratą gładkości i grubości skóry. Ponadto wolne rodniki mogą prowadzić do stanu zapalnego, który również odgrywa rolę w procesie starzenia skóry.

Organizm jest wyposażony w mechanizmy obronne, które przeciwdziałają uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki, poprzez wytwarzanie naturalnych, wewnętrznych przeciwutleniaczy. Organizm wykorzystuje także antyoksydanty dostarczone pod postacią pożywienia, odzyskując z niego między innymi witaminę E, witaminę C i koenzym Q10. Te substancje mają zdolność neutralizowania wolnych rodników, i dzięki temu chronią komórki przed starzeniem.

Naturalne mechanizmy obrony antyoksydacyjnej, w pewnym stopniu są hamowane przez słoneczne światło i sztuczne promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej, naturalne procesy starzenia sprawiają, że mechanizmy obronne organizmu, które zwalczają wolne rodniki – z biegiem czasu są coraz mniej skuteczne. Natomiast produkcja reaktywnych form tlenu wzrasta, powodując przyspieszone starzenie się całego organizmu, w tym również skóry.

Co można zrobić, aby spowolnić proces starzenia się skóry?

Chronić skórę przed dostępem promieni słonecznych należy nie tylko w dni słoneczne, kiedy niebo jest bezchmurne, ale także w dni pochmurne. Najbardziej newralgiczną porą dnia jest czas pomiędzy godzinami 11.00 i 15.00. Zastosuj również suplementy diety LifePharm Global, ponieważ wykazano, że witamina C przyjmowana doustnie razem z kwasami omega 3, 6 i 9 – zwiększa produkcję nowych włókien kolagenowych w skórze właściwej a przy regularnym i długotrwałym stosowaniu zaobserwowano klinicznie mierzalną poprawę głębokości zmarszczek na twarzy. Jeśli nie przekonują Cię argumenty, to zapoznaj się z bardziej szczegółowymi informacjami nta temat IMMUNE+++ i OMEGA+++ i podejmij decyzję.

Dodaj komentarz