Nowatorskie podejście do trądziku

Mogłoby się wydawać, że o przyczynach trądziku napisano już wszystko. Jednak nie znaleziono jeszcze doskonałego lekarstwa, które pomogłoby wszystkim zainteresowanym osobom. Co jakiś czas pojawiają się nowości przeciwko trądzikowi, które warto jest wypróbować. Jedno jest pewne, trądzik jest problemem, który musi być leczony zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dlatego istotne jest znalezienie produktów, które leczą ten stan zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat naukowcy przeprowadzili wiele badań nad herbatą Rooibos i jej dobroczynnymi właściwościami. Dzięki naturalnym właściwościom przeciwzapalnych herbata Rooibos doskonale sprawdza się w produktach do pielęgnacji skóry. Najlepszym wyborem jest ekstrakt z liści herbaty Rooibos, który zawiera bardziej skoncentrowane składniki. Oprócz flawonoidów, które przyspieszają gojenie się wyprysków, herbata ma również właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Aby uzyskać maksimum korzyści, należy pić herbatę i robić okłady na zmiany skórne.

Produkty zawierające wyciąg z herbaty Rooibos mogą być wykorzystywane przez wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Suplementy diety albo napary do pielęgnacji skóry oczyszczą skórę, nie naruszając równowagi pH skóry oraz nie odwadniając skóry. Pory skóry będą oczyszczone i zostaną zabezpieczone przeciwko ponownemu blokowaniu się. Właściwości antybakteryjne herbaty Rooibos pomogą zagoić skórę w naturalny sposób. Rozprzestrzenianie się zakażeń bakteryjnych będzie zahamowane.

Herbatę Rooibos, po wystudzeniu, można wykorzystać do płukania twarzy oraz miejsc pokrytych trądzikiem – działa na skórę kojąco i oczyszczająco.

Współczesna żywność jest mocno przetworzona i pełna dodatków. Spożywanie przekąsek o niskiej jakości może doprowadzić do niedoborów żywieniowych, które mogą mieć poważny wpływ na kondycję skóry. Dlatego oprócz zastosowania herbaty Rooibos, ważne jest przyjmowanie wystarczającej ilości witamin, minerałów i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Sposób odżywiania powinien być dostosowany do indywidualnego trybu życia.

Zgodnie z najnowszymi badaniami, ważne jest stosowanie suplementów diety zawierających witaminę B5. Suplementacja witaminy B5 wzmacnia układ odpornościowy, pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem i zwiększa wytrzymałość.

Każdy słyszał o dobroczynnych właściwościach zielonej herbaty. Dotyczy to również herbaty Rooibos, która w wersji niesfermentowanej zawiera wielokrotnie więcej przeciwutleniaczy i flawonoidów niż zwykła.

Dodaj komentarz