Migrena – leczyć czy zapobiegać?

Czy jest możliwe wyleczenie migreny? Naukowcy wykonali tysiące badań, próbując znaleźć lekarstwo na migrenę. Istnieje mnóstwo artykułów, w których można znaleźć cenne wskazówki, jednak żadnego leku nie wymyślono. Jedynym sposobem uniknięcia migreny jest skuteczne zapobieganie jej. Aby zapobiec migrenom, należy zdiagnozować prawdziwą przyczynę migreny.

Jedyną przyczyną migrenowych bóli głowy jest nadmiar toksyn w organizmie. Migrena to objaw zatrucia organizmu. Każdy wie, że wypicie większej ilości alkoholu skutkuje bólem głowy i złym samopoczuciem. Bardzo podobne efekty mogą spowodować również inne, spożywane na codzień, produkty. Migrena to objaw przeciążenia wątroby, która nie jest chora, tylko po prostu nie nadąża oczyszczać organizmu. Najbardziej powszechne toksyny, z którymi stykamy się codziennie, to na przykład: alkohol, kofeina, leki i chemikalia. Toksynami są także związki chemiczne naturalnie produkowane przez organizm, które nie zostały na czas usunięte poza ciało. Toksynami mogą nawet być pokarmy, jeśli przewód pokarmowy nie może ich prawidłowo strawić: konserwanty, sztuczne barwniki, sztuczne środki aromatyzujące.

Jeśli to rzeczywiście toksyny spowalniają czynność wątroby i prowadzą do migreny, to sposób na pozbycie się migreny jest banalnie łatwy.

Możesz wierzyć w tę teorię lub nie. Jednak jeśli bezskutecznie próbujesz pozbyć się bólu głowy, to radzę przyjrzeć się temu, co na codzień spożywasz, jakich kosmetyków używasz i jakim powietrzem oddychasz. Szybko zauważysz, że częstotliwość pojawiania się migreny spadnie. Na początek wyeliminuj z diety produkty mocno przetworzone, słodzone i gazowane napoje i alkohol. W ciągu miesiąca poczujesz się lepiej. Obserwuj swoje reakcje na jedzenie i środowisko. W ten sposób naucz się, co nadmiernie obciąża twoją wątrobę – i wyeliminuj te czynniki.

Wydajność wątroby można sprawdzić wykonując testy laboratoryjne. Jeśli cierpisz na migreny a testy wykażą osłabienie wątroby, to możesz być pewien, że znalazłeś przyczynę bólu głowy. Pierwszy test, to funkcjonalny test wątrobowy, który pozwala określić, jak długo organizm rozkłada różne związki chemiczne. Drugi test polega na skanowaniu genomu. Osoby cierpiące na migrenę mogą mieć defekt genetyczny, który objawia się osłabioną funkcją wątroby.

Dla pełnej detoksykacji wątroba potrzebuje około 8 tygodni zmniejszonego obciążenia i wsparcia żywieniowego. W ciągu 3 tygodni dolegliwości migrenowe powinny zdecydowanie osłabnąć. Może się okazać, że w pierwszym i drugim tygodniu zauważysz nasilenie objawów. Jest to normalne, ponieważ organizm gwałtownie przełącza się w tryb oczyszczania.

Zmiana stylu życia skutecznie zapobiega migrenom. Im bardziej ograniczysz dostawy toksyn do organizmu, tym większe masz szanse na sukces.

Dodaj komentarz