Zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym

Przyczyną przeważającej ilości zgonów są choroby sercowo-naczyniowe, które częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Z tego powodu prowadzone są badania, w których specjaliści próbują rozstrzygnąć, jak można zmienić styl życia i dietę, aby zapewnić sobie zdrowsze i dłuższe życie.

Co to jest indeks omega 3?

Indeks omega 3 powstał w czasie badań prowadzonych przez Dr. Williama Harrisa, które dotyczyły korelacji kwasów tłuszczowych i kondycji układu sercowo-naczyniowego. Wskaźnik omega 3 określa ilość kwasów tłuszczowych omega 3, EPA i DHA, w czerwonych krwinkach, co jest ściśle związane z ryzykiem chorób serca.

Badania wykazały, że poziom wskaźnika omega 3 jest odwrotnie proporcjonalny do ryzyka wystąpienia zaburzeń funkcjonowania serca, mózgu, zaburzeń nastroju i stanów zapalnych. Tak więc, wysoki poziom tego wskaźnika jest korzystny dla zdrowia. Osoby spożywające odpowiednie ilości dobrego oleju rybiego, czynnie wspierają ogólne zdrowie i przeciwdziałają chorobom sercowo-naczyniowym.

Podniesienie wskaźnika omega-3 i utrzymanie go na stałym poziomie jest realnym sposobem zmniejszenia ryzyka wielu chorób. Najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3 są głównie rybach, zwłaszcza „oleiste”. Dwa najważniejsze kwasy tłuszczowe omega 3 to EPA i DHA. Ważna informacja jest taka, że kwasy tłuszczowe omega 3 z oleju lnianego (kwas alfa-linolenowy, ALA) mają niewielki wpływ na poziom wskaźnika omega 3. Kwas alfa-linolenowy ma inne ważne zalety zdrowotne, jednak nie jest skutecznym substytutem EPA i DHA. Aby upewnić się, że poziomy wskaźnika omega 3 pozostają w korzystnym zakresie, należy je sprawdzać co około pół roku.

Jak poprawić poziom indeksu omega 3?

OMEGA+++ firmy LifePharm zawiera najwyższej jakości kwasy tłuszczowych omega 3, pochodzące z niewielkich, tłustych ryb z gatunku sardynki, która naturalnie zawiera kwasy tłuszczowe omega 3 DHA i EPA w optymalnych proporcjach. Ten suplement diety został ponadto wzbogacony o ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj, który charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, oraz koenzym Q10 i witaminę K2. Dwie do czterech kapsułki dziennie tego preparatu, skutecznie poprawiają poziom wskaźnika omega 3 i wspomagają zdrowie serca.

Dodaj komentarz