Konsekwencje niskiego poziomu kwasów omega 3

Najnowsze badania wykazały, że większa część społeczeństwa ma niski poziom długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Efektem jest zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Jak skutecznie uzupełnić poziom kwasów tłuszczowych omega 3 w organizmie.

Niskie spożycie korzystnych kwasów tłuszczowych jest powszechne, pomimo szeroko prowadzonej kampanii informacyjnej podkreślającej zalety wprowadzenia do diety owoców morza. Zalecenie dotyczy w szczególności osób w wieku od 20 do 60 lat, ponieważ w tej grupie wiekowej spożycie kwasów omega 3 jest bardzo niskie. W żadnej populacji objętej badaniami nie stwierdzono, aby większość jej członków miała zadowalające stężenie tych kwasów, co prowadzi do wniosku, że konieczne jest ogólne zwiększenie ilości długołańcuchowych kwasów omega 3 w diecie. Dopuszczalnym rozwiązaniem problemu jest także zażywanie odpowiednich suplementów diety.

  • Badania potwierdzają, że niskie spożycie EPA i DHA osiągnęło rozmiary epidemii w krajach uprzemysłowionych.
  • Szacunki przewidują, że w ciągu pięciu lat, 40,5% ludności może cierpieć na chorobę układu sercowo-naczyniowego.
  • W tym samym okresie koszty związane z leczeniem chorób układu krążenia wzrosną o 61%.
  • Według wyników badań wzrost spożycia kwasów tłuszczowych omega 3 może doprowadzić do zmniejszenia zapadalności na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jak kontrolować zdrowie serca?

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wielokrotnie dowodzono, jak korzystny wpływ na serce i układ krążenia wywiera rybi olej. Na rynku jest dostępnych tylko kilka suplementów diety o tak skutecznym działaniu i o tak wielu korzyściach zdrowotnych, jakie ma olej z ryb morskich. Kwasy omega 3, które zawiera tran, są niezbędnym składnikiem wspomagającym zdrowie. Olej rybi, który jest najbogatszym źródłem EPA i DHA wpływa pozytywnie nie tylko na pracę układu sercowo-naczyniowego, ale również na budowanie mięśni i spalanie tłuszczu. Dodatkowo wspiera ogólne zdrowie organizmu osób w każdym wieku i obydwu płci.

Wśród najlepszych suplementów diety, które dostarczają czystego EPA i DHA, uzyskanego z niewielkich ryb, jest produkt o nazwie OMEGA+++ firmy LifePharm. Preparat ten jest wolny od zanieczyszczeń i bogaty w długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 konieczne dla leczenia i zapobiegania chorobom serca i układu krążenia krwi.

OMEGA+++ może stosować każdy. Zarówno w celach zapobiegawczych, oraz jako środek wspomagający przy leczeniu chorób sercowo-naczyniowych.

Dodaj komentarz