Nowości w leczeniu utraty pamięci

Po 40 roku życia pojawiają się pierwsze problemy z funkcjonowaniem komórek mózgu i jest to okres, w którym wiele osób zaczyna tracić pamięć. Jedna na pięć osób powyżej 65 roku życia doświadcza łagodnych zaburzeń, między innymi trudności z koncentracją, problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa, zapominanie gdzie odłożyliśmy jakiś przedmiot. W niektórych przypadkach, te łagodne zaburzenia mogą rozwinąć się w pełną demencję. Czy podobne objawy zauważasz u siebie lub u bliskich tobie osób? Jak radzić sobie z problemami z pamięcią?

Głównym warunkiem prawidłowego działania mózgu jest równowaga wielu neuroprzekaźników, która zapewnia stabilny nastrój i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Skutkiem zakłócenia tej równowagi może być depresja, stany lękowe lub bezsenność. Trzy najważniejsze neuroprzekaźniki to serotonina (uczucie spokoju, optymizmu i pewności siebie), dopamina (zaangażowanie, energia i ekscytacja) i kortyzol, czyli hormonu stresu, który uczestniczy w przekształceniu energii w intensywne działanie, w razie nagłej potrzeby.

Destabilizacja równowagi neuroprzekaźników może być spowodowana przez złe odżywianie, brak ćwiczeń fizycznych, brak snu, przewlekły stres, bezproduktywne spędzanie dużej ilości czasu przed telewizorem lub komputerem.

Jak dbać o zdrowie mózgu?

Można zmniejszyć ryzyko pojawienia się zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu poprzez wprowadzenie zmian w stylu życia. Brak jasności umysłu jest odwracalny. Sposób odżywiania, ilość snu i sposób pracowania oraz ogólny styl życia ma ogromny wpływ na naszą zdolność do uczenia się, szybkość myślenia i sprawne przypominanie informacji.

Jednym z fundamentalnych odkryć jest to, ze kwasy tłuszczowe omega 3 są niezbędnym elementem diety, który odżywia komórki mózgu. Błony komórkowe neuronów mózgu i rdzenia kręgowego składają się z kwasów tłuszczowych omega 3. Długołańcuchowe kwasy tłuszczowe zmniejszają stany zapalne, co ma kluczowe znaczenie przy leczeniu depresji, zachowaniu bystrości umysłu i radzeniu sobie ze stresem. Możesz poprawić funkcjonowanie mózgu w ciagu zaledwie kilku tygodni, pod warunkiem dostarczenia odpowiednich substancji odżywczych. Badania potwierdzają, że utrata pamięci może zostać odwrócona w efekcie regularnego spożywania kwasów omega 3.

Właczenie OMEGA+++ do codziennej diety i spożycie ryb trzy razy w tygodniu, to skuteczny sposób na zasilenie komórek mózgu. Kwasy tłuszczowe omega 3 są najlepszą odżywką dla mózgu, ponieważ zapobiegają stanom zapalnym i mają fundamentalne znaczenie dla utrzymania jasności umysłu. Poza tym pomagają w eliminacji depresji, stresów i stanów lękowych. Stosowanie suplementów oleju ryb przez pół roku wystarcza do znaczącej poprawy pamięci.

Dodaj komentarz