Wspomagające sposoby leczenia zaćmy

Zaćma to postępujące zmętnienie soczewki oka. Najczęściej przyczyną zaćmy jest choroba degeneracyjna, ale mogą to być również urazy oka, kontakt oczu z chemikaliami, stany zapalne oka, przewlekłe choroby albo przyjmowanie niektórych leków. Chorują na nią przede wszystkim osoby starsze, ale sporadycznie zdarza się też u osób młodszych. Współczesna medycyna stosuje operację chirurgiczną, aby przywrócić ostrość widzenia. Czy zaćmie można zapobiegać? Co zrobić aby uniknąć zaćmy?

Pogorszenie jakości widzenia wraz z wiekiem wydaje się być normalne. Wiele starszych osób używa okularów, jednak gdy przyczyną zmętnienia soczewek jest zaćma, wtedy okulary nie pomagają. Kiedy soczewka zupełnie zmętnieje i straci elastyczność, nie widzimy żadnych szczegółów. Możemy odróżnić jedynie dzień od nocy, światło od cienia. W takim przypadku jedyną pomocą jest wszczepienie sztucznej soczewki. Jednak są dobre wiadomości: zaćmie można zapobiegać.

Witamina C zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy

Badania przeprowadzone przez King’s College w Londynie sprawdzały rozwój zaćmy u ponad 300 par bliźniąt płci żeńskiej w ciągu 10 lat. Przebadano soczewki uczestników i stwierdzono, że osoby, które przyjmowały więcej witaminy C w diecie, miały o 1/3 mniejsze ryzyko wystąpienia zaćmy i mniej mętne soczewki, niż te, które spożywały mniej witaminy C. Stwierdzono również, że wysoki poziom witaminy C w krwi, jest powiązany z lepszym odżywieniem soczewki i wzbogaceniem łez, które mają lepszy efekt ochronny.

Człowiek jest jednym z niewielu ssaków, który nie wytwarza witaminy C. Organizm człowieka nie posiada konkretnego enzymu, który bierze udział w produkcji tej witaminy. Jednak witamina C jest niezbędna dla zdrowia, więc musimy ją dostarczyć wraz z dietą. Witamina C ma kluczowe znaczenie dla tworzenia tkanki skórnej i tkanki dziąseł a liczne reakcje komórkowe zależą od witaminy C. Niektóre białe krwinki potrzebują do 40 razy więcej witaminy C niż inne typy komórek. Komórki odpornościowe są metabolicznie bardzo aktywne i odgrywają istotne funkcje w rozpoznawaniu, atakowaniu i eliminowaniu wirusów, szkodliwych bakterii i zmutowanych komórek.

Najlepsza forma witaminy C

Witamina C stosowana w IMMUNE+++ została opracowana w celu przedłużenia aktywności biologicznej preparatu i zwiększenia korzyści zdrowotnych. Jest to zastrzeżony preparat kwasu askorbinowego z bioflawonoidami cytrusowymi i metabolitami lipidowymi z naturalnych źródeł roślinnych. Metabolity lipidowe są nośnikami witaminy C, które poprawiają wchłanianie jelitowe, optymalizują dystrybucję w tkankach i umożliwiają szybsze wchłanianie kwasu askorbinowego do komórek. Bioflawonoidy cytrusowe zwiększają zdolności antyoksydacyjne witaminy C i wspierają ochronę przed przewlekłymi chorobami zapalnymi i stresem oksydacyjnym.

Suplementacja witaminy C znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia zaćmy związanej z wiekiem, która wynika z degeneracji funkcji oczu.

Dodaj komentarz