Zmęczone oczy i nieostre widzenie?

Wszyscy wiemy, że zdrowe tłuszcze są niezbędne do funkcjonowania komórek, mięśni, nerwów, a także biorą udział w regulowaniu ciśnienia krwi i tętna. Zdrowie oczu również zależy od spożywania dobrych tłuszczów. Dlaczego zdrowe tłuszcze są kluczowym warunkiem do utrzymania zdrowia oczu?

Sygnały z oka do mózgu są przekazywane za pośrednictwem połączeń nerwowych. Nerwy są wydłużonymi komórkami, które składają się z membran zbudowanych z kwasów tłuszczowych. Ostrość widzenia w znacznym stopniu zależy od prawidłowości funkcjonowania połączeń nerwowych. Kwasy tłuszczowe omega, takie jak EPA i DHA, muszą być dostarczone w składnikach diety lub poprzez suplementację, ponieważ nasz organizm ich nie produkuje.

Przyczyny objawów suchego oka

Rosnące wykorzystanie komputerów osobistych oraz zwiększająca się popularność tabletów i smartfonów doprowadziło do nasilenia objawów suchego oka u osób młodych, w średnim wieku i u osób pracujących w biurze. Pierwotnie objaw ten występował głównie u starszych kobiet, ale obecnie dotyczy także młodych ludzi.

Standardowe testy okulistyczne potwierdzają, że suplementacja kwasów tłuszczowych omega 3 zauważalnie zmniejsza objawy suchego oka. Objawy suchego oka mogą być spowodowane wieloma czynnikami, które wpływają zarówno na łzawienia oka, jak i degenerację powierzchni oka. Jednak, naukowcy doszli do wniosku, że zapewnienie wystarczającej ilości omega-3 w diecie powoduje znaczną poprawę objawów suchego oka.

Jak poprawić jakość widzenia u starszych osób

Dopływ krwi do oka słabnie wraz z wiekiem. Stwierdzono, że kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, które odżywiają siatkówkę i ochraniają nerw wzrokowy. Badanie przeprowadzone przez National Eye Institute wykazało, że osoby, które spożywają więcej kwasów tłuszczowych omega we właściwych proporcjach, cieszą się lepszym wzrokiem i zdrowymi oczami nawet w podeszłym wieku.

Suplement diety OMEGA+++ zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9 (EPA, DHA i gamma kwas linolowy), olej rybi, olej z ogórecznika, ekstrakt z zapłodnionych jaj ptasich i mikroaktywny CoQ10. LifePharm wybrał specjalną rybę południowoamerykańską (Engraulis Ringens) z rodziny sardeli, która ma najwyższe naturalnie występujące proporcje EPA i DHA wśród ryb. Kwasy tłuszczowe omega 6 i 9 z oleju z ogórecznika pochodzą z regionu śródziemnomorskiego i wyróżniają się najwyższą jakością. Suplement wspomaga układ krążenia krwi, zapewniając optymalny przepływ krwi przez naczynia krwionośne, do mózgu i narządów wewnętrznych.

Korzyści płynące ze spożywania kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6 dla zdrowia oczu, potwierdzają konieczność wprowadzenia regularnej suplementacji tych dobroczynnych substancji.

Dodaj komentarz