Pomoc w nietolerancji laktozy

Laktaza to enzym trawienny, który rozkłada laktozę – cukier znajdujący się w mleku. Brak tego enzymu objawia się nietolerancją laktozy, czyli uciążliwymi dolegliwościami występującymi po spożyciu produktów zawierających laktozę. Może to być biegunka, wzdęcie, skurcze i gazy trawienne. Czy istnieją sposoby, które pomogą zniwelować nietolerancję laktozy albo zminimalizować dolegliwości z nią związane?

Nasilenie objawów związanych z nietolerancją laktozy zależy od zdolności do wytwarzania enzymów trawiennych i ilości laktozy w spożywanym pokarmie. Przyczyną problemu mogą być czynniki genetyczne powodujące całkowity brak wytwarzania laktazy lub wytwarzanie niewystarczającej ilości tego ważnego enzymu. Starszych osób może dotyczyć fizjologiczny spadek aktywności laktazy jelitowej, które, według medycznych źródeł, jest wynikiem starzenia organizmu. Poważne przypadki nietolerancji laktozy mogą być rezultatem uszkodzenia wyściółki jelitowej. Uszkodzenie wyściółki jelitowej są często efektem infekcji wirusowych lub bakteryjnych albo autoimmunologicznych reakcji zapalnych.

Większość przypadków nietolerancji laktozy można złagodzić za pomocą suplementacji enzymem laktazy.

Nietolerancja laktozy dotyczy bardzo dużej części społeczeństwa. Najmniejsza częstotliwość tej choroby występuje w północnych rejonach Europy i wynosi około 5%. Największa jest w Azji i Afryce – sięga nawet 90%.

W badaniu uczestniczyły osoby, u których zdiagnozowano nietolerancję laktozy. Po uzupełnieniu diety o suplementację enzymem laktazy, u 90% uczestników badania objawy problemów trawiennych całkowicie ustąpiły. Wyniki badania oparto na kontroli stopnia rozpadu składników odżywczych w przewodzie pokarmowym.

DIGESTIVE+++ pomaga w trawieniu wszystkich rodzajów pożywienia

W przypadku całkowitej lub częściowej nietolerancji laktozy ten produkt wspomaga trawienie laktozy w produktach mlecznych. Suplement najlepiej spożywać tuż przed posiłkiem, aby uzyskać pełną pomoc podczas jedzenia. Jest on unikalny w porównaniu do innych suplementów, ponieważ zawiera komplet enzymów trawiennych, które rozkładają białka, węglowodany i tłuszcze. Enzymy białkowe działają w całym przewodzie pokarmowym w różnych zakresach pH.

Zdrowa trzustka wydziela szereg enzymów trawiennych, które rozkładają białka, węglowodany, tłuszcze i cukier występujący w mleku (laktozę). W przypadku problemów z trawieniem albo nietolerancją pokarmową, najskuteczniejszym polecanym sposobem jest suplementacja enzymów trawiennych, która definitywnie rozwiązuje problem. Ten suplement diety, oprócz enzymów trawiennych, zawiera probiotyki i prebiotyki, które działają dobroczynnie w całym przewodzie pokarmowym i dlatego przyczynia się nie tylko do poprawienia trawienia, ale też poprawia ogólny stan zdrowia.

Dodaj komentarz