Najcenniejsze zalety zielonej herbaty

Z pewnością nie ma osoby, która nie słyszałaby o zielonej herbacie i korzyściach zdrowotnych, wynikających z jej picia. Czy pijesz ten silny przeciwutleniacz na co dzień? Czy znasz wszystkie pozytywne aspekty picia zielonej herbaty? A jak wygląda kwestia przedawkowania zielonej herbaty?

Na przestrzeni wieków, zielona herbata była jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Chińczycy piją go od tysięcy lat. Jest teraz drugim najpopularniejszym napojem na świecie, po wodzie! Zielona herbata jest składnikiem wielu mieszanek i suplementów diety, jak na przykład Kou Tea – na nadwagę.

Zarówno zielona herbata jak i czarna, wytwarzane są z rośliny o nazwie herbata chińska (Camellia sinensis). Różnica polega na tym, że zielona herbata jest niesfermentowana, a to oznacza, że jej ​​silne właściwości antyoksydacyjne pozostają w pełni nienaruszone. Moc zielonej herbaty tkwi w polifenolach z grupy katechin. Te silne antyoksydanty nie tylko hamują rozwój nowotworów, ale także niszczą komórki nowotworowe, nie uszkadzając zdrowej tkanki. Lista właściwości zdrowotnych zielonej herbaty jest długa.

Pomaga w utracie wagi. Według badań naukowych, zielona herbata przyspiesza metabolizm i spowalnia uwalnianie węglowodanów w organizmie. Zapobiega gwałtownemu wzrostowi stężenia cukru we krwi. Zielona herbata spowalnia również uwalnianie węglowodanów w organizmie, zapobiegając gwałtownemu wzrostowi stężenia cukru we krwi.

Zwiększa odporność. Zielona herbata jest jednym z najsilniejszych dostępnych przeciwutleniaczy i dlatego obniża ryzyko zachorowania na raka. Zawiera również cenne dla organizmu witaminy i minerały.

Obniża poziom cholesterolu. Picie zielonej herbaty obniża całkowity poziom cholesterolu, a także poprawia stosunek dobrego cholesterolu (HDL) do złego cholesterolu (LDL).

Zielona herbata nie powoduje żadnych efektów ubocznych, podnosi ogólny poziom energii i wzmacnia system immunologiczny. Warto włączyć zieloną herbatę do codziennej diety.

Dodaj komentarz