Żylaki, pajączki, zmęczone i opuchnięte nogi

Prawie połowa z nas cierpi na przewlekłą chorobę żył

To cywilizacyjny problem, którego symptomem jest wieczorne uczucie zmęczonych nóg i puchnięcie nóg. Wczesnym sygnałem pojawiającego się schorzenia są pajączki, które pojawiają się na nogach. Pierwsze symptomy niedrożności żylnej:

  • uczucie ciężkości nóg
  • nocne kurcze łydek
  • pajączki
  • ból i obrzęk nóg

Przewlekła niewydolność żylna jest efektem zastoju krwi w żyłach, która cofa się w wyniku nieprawidłowo funkcjonujących zastawek. Krew zalegająca w żyłach i podwyższone ciśnienie powoduje, że na nogach pojawiają się żylaki.

zdrowe-nogi
Po żylakach ani śladu…

Jak zatroszczyć się o zdrowe nogi

Odpowiednia dieta. Jedz jak najwięcej warzyw, owoców i produktów bogatych w błonnik. Wyeliminuj z diety cukier i sól. Tłuste, smażone potrawy zamień na chude mięso drobiowe, nabiał oraz ryby.

Aktywność fizyczna. Codziennie wykonuj ćwiczenia – minimum przez pół godziny. Dobre efekty daje jazda na rowerze, pływanie i nordic walking. Ćwiczenia należy wykonywać w umiarkowanym tempie, nie przeciążając nóg. Trening musi być dostosowany do własnych możliwości i stanu zdrowia.

Masaże. Masuj nogi przed snem i rano po przebudzeniu. Masaże spowodują pobudzenie mikrokrążenia żylnego. Masaż wykonuj kolistymi ruchami, w kierunku od stóp do pachwin. Można wykorzystać rękawicę do kąpieli lub gąbkę.

Suplementacja. Zastosuj jeden z dostępnych preperatów, np. Varicoz, który kompleksowo zadba o kondycję żył. Preparat złożony z ekstraktów z roślin, witamin i składników poprawiających mikrokrążenie żylne, utrzyma żyły w dobrej kondycji oraz usprawni ich działanie.

varicoz-zdrowe-nogi

Składniki wspomagające pracę żył

Diosmina – poprawia elastyczność żył, wytrzymałość ścian i wspomaga walkę z żylakami. Zmniejsza uczucie ciężkości nóg i redukuje obrzęki. Poprawia krążenie w naczyniach włosowatych oraz ma działanie przeciwzapalnie.

Wyciąg z kasztanowca – zapobiega powstawaniu żylaków. Zawarta w nim escyna działa przeciwzapalnie oraz uszczelnia ścianki naczyń włosowatych. Również zwiększa ich elastyczność. Zwiększa napięcie ścian żył, jednocześnie zmniejszając ich pojemność.

Ekstrakt z liści winorośli – pomaga utrzymać prawidłowy przepływ krwi w żyłach i prawidłowe ciśnienie krwi. Dodatkowo uszczelnia naczynia włosowate i redukuje uczucie ciężkich nóg.

Witamina C – wspomaga utrzymanie prawidłowej budowy i funkcji naczyń krwionośnych. Ponadto chroni błony naczyń włosowatych przed działaniem wolnych rodników i działa przeciwzapalnie.

Rutyna – zapobiega kruchości i pękaniu naczyń krwionośnych. Wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate. Poprawia przepływ krwi w żyłach i zapobiega obrzękom nóg i zapaleniom żylnym.

Witamina K – jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie procesu krzepnięcia. Usprawnia przepływ krwi w żyłach, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Dodaj komentarz