Cudowny olej lniany

Olej lniany to bardzo cenne źródło substancji odżywczych. Około 55% wagi tego oleju jest kwasem alfa-linolenowym (ALA) – kwasem tłuszczowym omega 3, który jest niezbędnych składnikiem codziennej diety – od niego zależy prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.

Spożywanie zbyt dużej ilości soli, tłustych pokarmów i napojów alkoholowych jest charakterystyczne dla współczesnej diety w krajach zachodnich. Taki sposób odżywiania prowadzi do zmniejszenia elastyczności naczyń krwionośnych. ALA jest znakomitym remedium na takie problemy, ponieważ wpływa na jakość błon komórkowych. Ponadto, olej z nasion lnu wspiera funkcje narządów płciowej, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Olej lniany jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm i nie wywołuje skutków ubocznych, które są charakterystyczne dla spożywania nasion lnu. Siemię lniane jest nieco kłopotliwe do jedzenia, ponieważ ma dość twardą skorupę i powinno być zmielone w celu uzyskania maksymalnych korzyści. Jednak, po zmieleniu i wystawieniu na działanie powietrza, łatwo ulega utlenianiu i traci korzystne właściwości kwasu tłuszczowego.

DIGESTIVE+++ zawiera 556,7 mg tłoczonego na zimno oleju lnianego w jednej dawce.

W produkcji tego suplementu jest używany najwyższej jakości, tłoczony na zimno olej lniany. Mimo, że tłoczenie oleju z wykorzystaniem ciepła zwiększa wydajność, to jednak obróbka cieplna zmienia struktury kwasów tłuszczowych – a przetwarzanie na zimno zachowuje pełną integralność i 100% właściwości oleju. Dzięki tłoczeniu na zimno, ALA i inne cenne składniki oleju są dostarczane w niezmienionej formie, aby zmaksymalizować ich oddziaływanie na organizm.

Kwasy tłuszczowe omega 3 są także niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wątroby. Suplement oleju rybnego regeneruje naczynia krwionośne, serce i tkanki wątroby oraz pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. Wymierne korzyści z suplementacji, to lepsze wartości triglicerydów i bardziej sprawny układ sercowo-naczyniowy.

Inna ważna korzyść to poprawa stanu zdrowia przewodu pokarmowego. Olej lniany działa kojąco na wewnętrzną wyściółkę jelita objętego procesem zapalnym. Dzięki olejowi z nasion lnu, następuje „smarowanie” ścian jelit. Toksyny mogą zostać wchłonięte przez olej i usunięte z organizmu.

Dodaj komentarz