Jak pomóc sobie w odchudzaniu?

Naukowcy potwierdzili, że regularny wysiłek fizyczny, stosowany w połączeniu ze spożywaniem długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega pochodzących z ryb, poprawia krążenie krwi i przemianę materii. Obie metody stosowane razem mają korzystny efekt zdrowotny, a dodatkowo wiadomo, że spożywanie oleju rybnego lub jego suplementów wspiera utratę wagi. Korzystne kwasy tłuszczowe, to przede wszystkim EPA i DHA, które występują w tłustych rybach oraz w suplementach oleju z ryb.

W celu wykazania korzyści, które wynikają z wysiłku fizycznego i spożywania oleju rybnego, przeprowadzono badanie, w którym wzięło udział 80 osób z nadwagą, w wieku od 25 do 65 lat. Badanie trwało 3 miesiące. Uczestników podzielono na cztery grupy, w ramach których zażywano olej z ryb lub olej krokosza barwierskiego i stosowano ćwiczenia fizyczne lub nie. Podział na grupy przestawiał się następująco:

piperinox
  • Osoby tylko spożywające olej z ryb.
  • Osoby spożywające olej z ryb i wykonujące ćwiczenia fizyczne.
  • Osoby tylko spożywające olej z krokosza barwierskiego.
  • Osoby spożywające olej z krokosza barwierskiego i wykonujące ćwiczenia fizyczne.

Kto schudł najbardziej?

Uczestnicy tych grup, które wykonywały ćwiczenia fizyczne, uprawiali jogging lub spacerowali trzykrotnie w ciągu tygodnia przez 45 minut. Wyniki badań wykazały, że osoby stosujące suplement oleju z ryb w połączeniu z regularnym wysiłkiem fizycznym, uzyskały znacznie większy spadek masy ciała, w porównaniu do osób, które zażywały jedynie olej z krokosza barwierskiego i nie wykonywały ćwiczeń fizycznych. Połączenie wysiłku fizycznego z regularnym stosowaniem suplementu oleju rybnego spowodowało największą utratę tkanki tłuszczowej. Badania trwające 12 tygodni wykazały potencjalne korzyści, jakie daje przemyślana strategia odchudzania. Suplementacja oleju rybnego stosowana w celu spalenia tkanki tłuszczowej, jako efekt uboczny spowodowała obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi, zwiększenie ilości dobrego cholesterolu HDL oraz poprawę stanu śluzówki naczyń krwionośnych.

Podobnie korzystne efekty zaobserwowano u osób, które zwykły tłuszcz spożywany w ramach codziennych posiłków, zastąpiły taką samą ilością oleju rybnego. Po trzech tygodniach eksperymentu, u tych osób nastąpiło znaczne zmniejszenie masy ciała. Potwierdza to fakt, że kwasy tłuszczowe omega mają korzystny wpływ na metabolizm i ułatwiają pozbycie się tłuszczu zmagazynowanego w ciele.

Łączne stosowanie wysiłku fizycznego i suplementacji oleju rybnego, to najlepsze rozwiązanie dla skutecznej utraty tkanki tłuszczowej.

OMEGA+++ jest aktualnie najbogatszym i najbardziej wartościowym suplementem oleju rybnego. Preparat jest ukierunkowany na zdrowie układu sercowo-naczyniowego a utrata nadmiaru masy ciała jest korzystnym skutkiem ubocznym zwiększenia spożycia korzystnych kwasów tłuszczowych. Optymalna dawka preparatu, to dwie kapsułki dziennie.

Dodaj komentarz