Owoc granatu zapobiega miażdżycy tętnic

Miażdżyca to choroba, która polega na gromadzeniu się złogów na wewnętrznych ścianach tętnic. Złogi miażdżycowe są połączeniem złego cholesterolu, który ulega utlenieniu, oraz innych substancji, między innymi wapnia i składników krwi, które przyklejają się do ściany tętnicy. W miarę upływu czasu, tętnica stopniowo zwęża się, a ostatecznie może nawet całkowicie się zatkać. Istnieją całkowicie naturalne substancje, które pomagają oczyścić tętnice ze zmian miażdżycowych.

Kiedy tętnica zwęża się, mniej krwi może przez nią przepłynąć. Może także dojść do krzepnięcia krwi w tętnicy. Jeśli skrzep krwi całkowicie zamyka tętnicę, wówczas przepływ krwi jest niemożliwy. Taka jest przyczyna większości zawałów serca i udarów mózgu. Zwykle nie ma żadnych objawów, które mogłyby ostrzec przed zbliżającą się katastrofą. Dopiero całkowite zatkanie tętnicy wywołuje gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia, a czasem nawet śmierć.

Najwięcej blaszki miażdżycowej odkłada się w średnich i dużych tętnicach, a wielu badaczy podejrzewa, że ​​proces zaczyna się od zmian w śródbłonku, najbardziej wewnętrznej warstwie tętnicy. Zmiany te powodują, że białe krwinki przyczepiają się do komórek śródbłonka, a to jest przyczyną osłabienia bariery między śródbłonkiem i innymi warstwami tętnicy. Umożliwia to gromadzenie się tłuszczy, cholesterolu, wapnia, płytek krwi i resztek komórkowych w ścianach tętnic. To z kolei prowokuje inne zmiany ściany tętnic, które prowadzą do dodatkowego zgrubienia śródbłonka i tworzenia zmian miażdżycowych.

Owoc granatu redukuje zmiany miażdżycowe tętnic

Od wielu wieków i przez liczne cywilizacje, owoc ten jest kojarzony z cudownymi właściwościami zdrowotnymi. Pochodzące z niego polifenole są silnymi przeciwutleniaczami, które mają udowodnione właściwości ochrony cholesterolu LDL przed utlenianiem. Kiedy spożywamy duże ilości substancji o właściwościach przeciwutleniających, wówczas rośnie poziom antyutleniaczy we krwi, a to zapobiega utlenianiu się tłuszczu. Utlenianie tłuszczów jest jednym z pierwszych etapów tworzenia zmian miażdżycowych. Przeciwutleniacze pomagają w utrzymaniu mniejszej „lepkości” tłuszczu. Jeśli tłuszcze swobodnie przypływają przez naczynia krwionośne, zmniejsza się również odpowiedź układu immunologicznego, która polega na wysyłaniu komórek odpornościowych zwanych makrofagami w celu pochłonięcia utlenionego LDL.

Zgodnie z wynikami licznych badań, spożywanie produktów żywieniowych i suplementów diety bogatych w specyficzne przeciwutleniacze, takie jak zawarte w owocach granatu, cytrusach i jagodach, może pomóc chronić naczynia krwionośne przed niszczącym działaniem gromadzących się złogów miażdżycowych.

IMMUNE+++ zawiera ekskluzywną, silną formułę przeciwutleniającą wzbogaconą wyjątkowo skuteczną formą witaminy C, bioflawonoidy cytrusowe i ekstrakt z owocu granatu. Zawiera wszystko, czego potrzeba do maksymalnej ochrony antyoksydacyjnej. Czerwone jagody, camu camu i acerola są bogate w polifenole, które hamują utlenianie tłuszczów i tworzenie się złogów miażdżycowych.

Dodaj komentarz