Dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca jest polecana przez dietetyków i lekarzy. To najszybszy i stosunkowow łatwy sposób na usunięcie toksyn z organizmu. Zazwyczaj wystarcza jeden do dwóch tygodni. W okresie detoksykacji nieodzowne jest przestawienie się na spożywanie pokarmów bogatych w substancje ułatwiające i przyspieszające rozkład niekorzystnych dla organizmu związków. Większość z nich to przeciwutleniacze chroniące organizm przed procesami przedwczesnego starzenia się. Dietę należy zacząć od oczyszczenia przewodu pokarmowego z zalegających w nim niestrawionych resztek. W pierwszym etapie najkorzystniejsze są płatki owsiane, grube kasze, otręby pszenne i ciemne pieczywo. Zawarty w nich błonnik przyspiesza wydalanie zalegających w jelitach nieczystości.

utoxin-metabolizm

Kolejny etap  trwa 2-3 tygodnie. W tym czasie koncentrujemy się na uzupełnieniu pożytecznych bakterii. Florę bakteryjną jelit najlepiej regeneruje spożywanie kefiru lub jogurtu. Pomocne będą także specjalne preparaty apteczne, takie jak Trilac, Lacidofil, Lakcid, Lakcid forte. Do jadłospisu należy wprowadzić produkty zawierające składniki czynne biologicznie – witaminy i minerały. Najlepszym ich źródłem są oczywiście warzywa i owoce.

Dobry dietetyk może ułożyć indywidualną dietę oczyszczającą. Jej efekty będą zależeć jedynie od ścisłego przestrzegania i konsekwencji pacjenta. Popularne są sokoterapie, w trakcie których spożywa się wyłącznie płynne pokarmy w postaci soków owocowych i warzywnych.

Głodówka lecznicza

Głodówka jest bardziej restrykcyjnym wariantem diety oczyszczającej. Zwykle trwa dwa, trzy dni, w trakcie których pacjent powstrzymuje się od jedzenia. Pije jedynie wodę lub zieloną herbatę i zioła. Głodówka musi być ściśle kontrolowana i można ją zastosować wyłącznie po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Zioła oczyszczające

Nie należy mylić ich z ziołami przeczyszczającymi. Zioła przeczyszczające służą usunięciu zalegającego w jelitach stolca, zaś działanie ziół oczyszczających polega na oczyszczeniu krwi i organów ze szkodliwych złogów, nieczystości i toksyn. Mówiąc o ziołach oczyszczających należy wymienić następujące: korzeń mniszka, cykoria, łopian, ziele koniczyny, skrzyp, karczochy, poziomki, fiołek trójbarwny, jeżówka, ziele i korzeń pokrzywy, nasiona czarnuszki, kwiat kocanki i kora brzozy. Mieszanki można sporządzać samemu po zaopatrzeniu się w sklepie zielarskim. Zioła oczyszczające można też stosować pojedynczo. Częstotliwość i sposób ich przygotowywania są podane na opakowaniu.

utoxin-toksyny

Hydrokolonoterapia

Hydrokolonoterapia to bardziej hardcorowa wersja lewatywy. Obie to mechaniczne metody oczyszczania jelita grubego. Hydrokolonoterapia jest jednak nieporównywalnie skuteczniejsza. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalistyczne i 100% bezpiecznej aparatury. Przed pierwszym zabiegiem zaleca się konsultację medyczną, ze względu na przeciwwskazania względem niektórych stanów chorobowych. Dla skutecznego oczyszczenia jelita grubego konieczna jest seria minimum trzech dość kosztownych zabiegów.

Sauna

Jest jedną z przyjemniejszych metod oczyszczających. W trakcie intensywnego pocenia się, organizm wydala toksyny na zewnątrz – przez skórę. Wizyta w saunie poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu krew krąży szybciej. Ułatwia to w znacznym stopniu usuwanie toksyn wraz z potem, a przy okazji korzystnie wpływa na ogólny stan naskórka.

Komentarz do “Dieta oczyszczająca

  • 28 czerwca 2016 o 14:49

    diety to się prześcigają w absurdach ostatnio. Ja stosuję suplement therm line hydrofast, na naturalnych składnikach (pieprz kajeński, kofeina, garcinia kambodża, pokrzywa( ona oczyszcza), cykoria, morszczyn) dużo ćwiczę, jadam średnio zdrowo, ale regularnie, kg spalają się powoli, ale jestem zadowolony, czuje się dobrze.

Dodaj komentarz