Wpływ Laminine na poziom kortyzolu

Aby ustalić oddziaływanie suplementu diety Laminine na poziom kortyzolu w organizmie, przeprowadzono badania, których wyniki zostały opublikowane na łamach Physicians Desk Reference. Badania przeprowadzono na grupie 28 pacjentów, w tym 16 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 36 do 83 lat. Jak Laminine wpływa na poziom kortyzolu?

Badania rozpoczęto od określenia poziomu kortyzolu w ślinie u każdego z uczestników. Zbadany poziom kortyzolu został określony jako poziom odniesienia, indywidualny dla każdego z uczestników badania. Poziom kortyzolu w ślinie mierzono również trzy razy dziennie, co każdy piąty dzień trwania badania, kiedy zmieniano ilość suplementu diety przyjmowanego przez pacjenta.

Średnie obniżenie poziomu kortyzolu u wszystkich uczestników badania wyniosło prawie 24%. 16 osób zaczynało badanie od większej dawki Laminine, cztery kapsułki dwa razy dziennie. 12 osób zaczynało badanie od mniejszej dawki Laminine, jedna kapsułka dwa razy dziennie. U uczestników, którzy zaczynali od wyższej dawki Laminine, w ciągu czterech pierwszych dni poziom kortyzolu w ślinie obniżył się istotnie w porównaniu do pacjentów, którzy rozpoczęli udział w badaniu od niższej dawki. Jednak pod koniec badania różnica na korzyść grupy z wyższą dawką została zniwelowana.

Pod koniec badania, całkowite obniżenie poziomu kortyzolu wyniosło 27% u kobiet i 19% u mężczyzn.

Choć wyniki tych badań mogą się wydawać zachęcające, to jednak do ich weryfikacji niezbędne są dodatkowe testy, które obejmą bardziej liczną grupę osób.

Podziel się opinią... Napisz jak Ty sobie radzisz...