Jaka jest reakcja na nadmierne spożycie cukru?

Mózg, trzustka i wątroba są bardzo ważnymi organami. Bez tych narządów życie nie jest możliwe. Nadmiar cukru w diecie uzależnia tak samo, jak alkohol, tytoń i narkotyki, ponieważ cukier oddziałuje na te same obszary mózgu. Pożywienie zawierające nienaturalny dodatek cukru, powoduje uwalnianie dopaminy. Odczuwasz chęć jedzenia nawet jeśli nie jesteś głodny.

Zadaniem trzustki jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Węglowodany (cukier) dostarczają energii, która zasila mięśnie i narządy organizmu. Jednak nadmierna ilość cukru może spowodować przeciążenie i uszkodzenie narządów wewnętrznych. W konsekwencji może dojść do uszkodzenia mięśni i nerwów.

Gdy spożycie cukru jest większe od zapotrzebowania organizmu, to jest on przekształcany w tłuszcz, który jest gromadzony „na później”. Nadmierne odkładanie tłuszczu jest szkodliwe dla komórek wątroby, ponieważ ostatecznie może doprowadzić do chorobowego otłuszczenia tego organu. W takiej sytuacji wątroba wytwarza tkankę łączną, która otacza narząd. Proces ten nazywa się marskością wątroby lub zwłóknieniem wątroby.

Innym czynnikiem, który powoduje obumieranie komórek wątroby jest zatkanie żył i naczyń krwionośnych, a to skutkuje ograniczeniem dopływu krwi do komórek wątroby. Przyczyną stłuszczenia wątroby może być również nadmierny rozwój nieprzyjaznych drobnoustrojów w jelicie cienkim i zwiększona przepuszczalność jelita. Szkodliwe bakterie wytwarzają etanol i lipopolisacharydy, które są przyczyną stresu oksydacyjnego i wywołują stan zapalny prowadzący do stłuszczenia wątroby.

Stłuszczenie wątroby jest najczęstszym schorzeniem wątroby we współczesnym społeczeństwie. Przewlekłe uszkodzenie wątroby może doprowadzić do poważnych chorób: żółtaczki, marskości wątroby i ciężkiej mutacji jej tkanek. Dbanie o zdrowie wątroby jest bardzo ważne!

Jakie są zdrowsze alternatywy cukru?

Uzależnienie od cukru jest możliwe do przezwyciężenia. Dobrym początkiem jest znalezienie zdrowszych zastępników ulubionych słodyczy i napojów. Zrezygnuj z jedzenia na śniadanie słodkich produktów zbożowych. Zamiast tego zjedz posiłek bogaty w białko, który da energię na dłuższy czas. Nie kupuj przekąsek w automatach – zamiast tego zjedz jogurt, migdały albo plasterki jabłka z masłem orzechowym. Jeśli nie możesz powstrzymać się od niezdrowej przekąski, to zjedz jedno ciastko i pozbądź się wyrzutów sumienia. Tylko konsekwencja jest potrzebna, żeby odzwyczaić się od słodkiego uzależnienia.

Przyjmowanie probiotyków i prebiotyków, oprócz bezpośrednich korzyści w obrębie jelit, skutkuje także poprawieniem stanu wątroby – między innymi leczy stan zapalny wątroby.

Stosuj DIGESTIVE+++, który wspomaga zasiedlenie jelit przez korzystną mikroflorę bakteryjną. To Gwarantuje wzmocnienie sił obronnych organizmu i poprawienie ogólnego zdrowia. Formuła prebiotyku również wspiera inne rodzaje pożytecznych bakterii, które wspomagają nie tylko trawienie, ale także działają korzystnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego i organy wewnętrzne, między innymi na wątrobę i żołądek.

Ważną zaletą DIGESTIVE+++ jest zawartość oleju lnianego. Wykazano, że olej lniany pomaga osobom cierpiącym na stany zapalne jelit i dolegliwości przewodu pokarmowego. Olej lniany działa także jak łagodny, naturalny środek przeczyszczający i zapobiega zaparciom.

Dodaj komentarz