Siła i masa mięśniowa dzięki aminokwasom

Aminokwasy są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, między innymi biorą udział w budowaniu masy mięśniowej i siły mięśni.

Istnieją warunkowo niezbędne aminokwasy, które są wykorzystywane podczas intensywnego wysiłku fizycznego i regeneracji po treningu, podczas leczenia urazów oraz w czasie powrotu do zdrowia po chorobie lub operacji chirurgicznej. W tych specjalnych warunkach nasz organizm potrzebuje więcej aminokwasów, zarówno tych niezbędnych, jak i mniej istotnych w normalnych warunkach.

Jeśli organizm jest słaby lub niewłaściwie odżywiony, to nie wytwarza wystarczającej ilości aminokwasów niezbędnych do utrzymania aktywnego trybu życia. Suplementacja aminokwasów może wzmocnić siłę i zwiększyć masę mięśniową osób, które intensywnie trenują lub prowadzą aktywny tryb życia.

LAMININE zawiera wszystkie 22 aminokwasy i łatwo przyswajalne białko

Ten suplement diety zawiera bogate białka i pełną gamę aminokwasów, a ponadto unikalne czynniki wzrostu, antyoksydanty i składniki wzmacniające odporność organizmu. Są to aminokwasy w czystej, naturalnej i nie syntetycznej postaci. Suplement został dodatkowo wzmocniony naturalnie występującym prostym białkiem pochodzącym z grochu i glonów, i jest doskonałym suplementem białkowym.

Suplementacja aminokwasów i łatwo przyswajalnych białek w celu wzmocnienia siły mięśni i poprawienia muskulatury, została uzasadniona w licznych badaniach. Wolne aminokwasy i proste białka są łatwo wchłaniane i szybko wchodzą do krwiobiegu, zwłaszcza przy pustym żołądku. W ramach eksperymentu, prawie 700 osób sprawdziło jak działa suplementacja białka. Zarówno zaawansowane, jak i początkujące osoby przyjmowały suplementy białkowe na około godzinę przed treningiem i ponownie po około godzinie po treningu, przez okres dwóch miesięcy. Wyniki pokazały zwiększenie przyrostu masy mięśniowej i siły, które sprawdzano wykonując pomiar siły nacisku nogi.

Dlaczego dostarczanie białka podczas treningu zwiększa masę i siłę mięśni?

Kiedy aminokwasy znajdą się w krwiobiegu a następnie zostaną dostarczone do mięśni podczas ćwiczeń, wówczas przyłączają się do włókien mięśniowych (włókna typu I i typu II). Tak więc suplementacja aminokwasów pomaga w osiągnięciu lepszych wyników sportowych. Grupa testowa, która uzupełniała aminokwas alaninę przez 28 dni, wykazała zwiększoną wydajność podczas jazdy na rowerze mierzoną czasem do wyczerpania i większą wydajnością pracy.

Komentarz do “Siła i masa mięśniowa dzięki aminokwasom

  • 14 kwietnia 2020 o 19:38

    Te mięśnie wyrosły na koksie i tyle. Ale wszyscy udają, że tak nie jest. Kłamstwo to jest to, co teraz trawi sie lepiej niż białko.

Dodaj komentarz