Przewlekły ból pleców a suplementacja omega 3

Łagodny i umiarkowany ból w obrębie układu kostnego i mięśniowego to powszechna dolegliwość. Ból stawów, mięśni i kości dotyka zwłaszcza osoby w wieku średnim oraz starszym. Problem dotyczy także młodszych osób, które intensywnie uprawiają sport. Gdzie szukać pomocy przy bólu pleców i szyi? Czy można je leczyć bez użycia środków przeciwbólowych?

Nadciągnięcia i nadwyrężenia wrażliwych mięśni pleców i szyi mogą mieć przewlekły charakter. W zależności od rodzaju pierwotnego urazu, ból może być trwały lub powracający. Mogą też pojawić się urazy wtórne. U osób w średnim wieku i starszych, w obrębie stawów nadgarstków, łokci, ramion i bioder mogą pojawić się bóle artretyczne. Również sportowcy doświadczają bólu w konsekwencji intensywnego treningu oraz mikroskopijnych urazów mięśni, ścięgien i kości. Plecy są szczególnie narażone na kontuzje, ponieważ utrzymują ciało w pionie, a naprężenie mięśni pleców jest niezbędne, aby ochronić kręgosłup przed uszkodzeniem.

Źródłem bólu nerwu kulszowego i trudnego do leczenia stanu zapalnego, może być kontuzja, przeciążenie, nieprawidłowa postawa ciała lub przewlekła choroba.

Przez wiele lat jedyną skuteczną metodą łagodzenia dolegliwości bólowych były środki przeciwbólowe – niesteroidowe leki przeciwzapalne. Do leczenia bólu stosowano między innymi takie środki, jak Aspiryna, Ibuprofen (Advil, Motrin), Naproksen (Aleve). Aktualnie stosuje się przeciwbólowe leki nowej generacji, zwane “inhibitorami COX-2” lub “COX-2 selektywnymi”, które są niesteroidalnymi środkami przeciwzapalnymi. Mają one również działanie hamujące rozwój stanów zapalnych, jednak stosowanie tego rodzaju leków jest związane z licznymi przeciwwskazaniami i niepożądanymi skutkami ubocznymi.

Oprócz leków przeciwbólowych istnieją inne środki do łagodzenia przewlekłego, łagodnego lub umiarkowanego bólu – bezpieczne i skuteczne, bez przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Omega 3 leczy dolegliwości bólowe i łagodzi stan zapalny

Łagodzenie niewielkiego lub umiarkowanego bólu pochodzenia zapalnego przy użyciu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega jest uzasadnione według badań naukowych, które przeprowadzono wśród pacjentów cierpiących na bóle stawów typu artretycznego, stany zapalne jelit i skurcze menstruacyjne. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 są stosowane do leczenia bólu stawów wynikającego ze stanów zapalnych. Przewlekłe zapalenie jelit również jest źródłem bólu, który pogarsza jakość życia i uniemożliwia funkcjonowanie. Więcej niż połowa populacji kobiet doświadcza nieprzyjemnych skurczów brzucha podczas menstruacji. To z kolei może mieć ujemny wpływ na stosunki rodzinne, pracę, możliwość koncentracji, oraz inne codzienne czynności.

OMEGA+++ to suplement diety, który przy wykorzystaniu naturalnych składników łagodzi ból stawów. Te substancje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mitochondriów, które są siłą napędową utrzymującą optymalne funkcjonowanie wszystkich typów komórek w organizmie. Ten suplement diety jest wzbogacony w olej z ogórecznika lekarskiego, który jest doskonałym zródłem substancji leczniczych zwiększających skuteczność działania preparatu. Pomyśl o włączeniu omega 3 do swojej codziennej diety w celu poprawienia stanu kości i stawów.

Komentarz do “Przewlekły ból pleców a suplementacja omega 3

  • 26 czerwca 2021 o 20:08

    Największe bogactwo kwasów omega 3 znajduje się w awokado. Wystarczy jedno awokado dziennie i gotowe. Jeśli nie lubisz smaku awokado, możesz dodać je do swojej sałatki i nie poczujesz żadnego smaku, ponieważ smak awokado jest neutralny. Osobiście uwielbiam awokado i jem je bez żadnych dodatków. Jest miękki i rozpływa się w ustach. Awokado po prostu musi być dojrzałe. Jeśli kupiłeś w sklepie twarde awokado, włóż je do foliowej torebki z jabłkiem lub bananem. Wtedy bardzo szybko dojrzeje.

Dodaj komentarz