Suplementy diety zapobiegające demencji

Każdy wie, że komórki naszego organizmu mają zdolność do regeneracji. Jednak do tej pory uważano, że ta zasada nie dotyczy komórek mózgu i układu nerwowego. Większość osób wierzy, że po osiągnięciu dojrzałego wieku, organizm stopniowo traci zdolność replikacji komórek nerwowych. Jednak wiedza medyczna uzyskana w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dowodzi, że prawda jest inna.

Większość współczesnych naukowców podziela pogląd, że komórki nerwowe mogą podlegać replikacji i mogą być wbudowane do istniejącej sieci neuronów nawet u dorosłych osób. W wyniku poszukiwania składników, które wspomagają podtrzymanie naturalnej zdolności do regeneracji komórek nerwowych, opracowano suplementy diety wspomagające funkcjonowanie mózgu.

Biorąc pod uwagę współczesny tryb życia, nawet osoby uważające się za zdrowe potrzebują dodatkowych dawek składników odżywczych i witamin, aby zagwarantować sobie długie życie w pełnym zdrowiu.

DIGESTIVE+++

Istotnym elementem tego suplementu diety jest kwas alfa linolenowy (ALA), który jest ważnym składnikiem odżywczym dla mózgu. Niedobór tego kwasu tłuszczowego, należącego do grupy wielonienasyconych tłuszczów omega 3, powoduje zaburzenia pamięci i zaburzenia funkcjonowania mózgu, które w podeszłym wieku mogą powodować demencję. Na liście składników tego preparatu znajdują się prebiotyki, probiotyki i enzymy, a także najwyższej jakości, tłoczony na zimno olej lniany, który pomaga w optymalizacji pracy mózgu i komórek nerwowych.

OMEGA+++

Uzupełnienie diety o bogate źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, jest podstawowym działaniem dla podtrzymania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Jest ogólnie znanym faktem, że kwasy omega 3 (DHA i EPA) wykazują pozytywny wpływ na szeroki zakres aspektów naszego zdrowia. Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe powstrzymują utratę pamięci u osób z chorobą Alzheimera we wczesnym stadium, poprawiają funkcjonowanie pamięci krótkotrwałej oraz pamięci werbalnej i poprawiają umiejętność przypominania sobie informacji zapamiętanych wcześniej u starszych osób z łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych. Ponadto, DHA ma możliwość przedostawania się do płynu mózgowego, co powoduje zmniejszenie ilości odkładających się blaszek amyloidowych, czyli tak zwanych blaszek starczych, które są zmianami strukturalnymi obserwowanymi w wielu chorobach neurodegeneracyjnych.

IMMUNE+++

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jest istotne wspomaganie funkcjonowania układu odpornościowego, aby ochronić nasz organizm przed bakteriami, patogenami i zanieczyszczeniami środowoskowymi, z którymi codziennie mamy do czynienia. Ten suplement diety zawiera witaminę C o niezwykłej formie, która charakteryzuje się ponad dwukrotnie lepszą przyswajalnością. Zawiera także bioflawonoidy, korzeń camu camu, Acerolę, Ashwagandha, rokitnik zwyczajny i owoc granatu, czyli ważne składniki bogate w silne przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki. Preparat zawiera również tradycyjne grzyby lecznicze, które dostarczają ważnych mikroelementów łagodzących stany zapalne i wspomagających zdrowie mózgu i całego układu nerwowego.

Dodaj komentarz