Zestaw ziół na chrapanie

Chrapanie przeszkadza innym w spaniu, ale to nie jedyny problem. Grozi niedotlenieniem organizmu lub zawet zabójczym bezdechem, gdyż jest efektem zwężenia dróg oddechowych. Skutkami długotrwałego niedotlenienia może być notoryczne zmęczenie, ogólne rozdrażnienie, deficyt energii i trudność koncentracji.

Jeśli chrapiesz w czasie snu lub drzemki, oznacza to, że drogi oddechowe są zablokowane. Podczas snu mięśnie gardła oraz podniebienia są rozluźnione, zwęża się gardło i wystarczy zwykły obrzęk tkanek lub „kluska w gardle”, by utrudnić lub uniemożliwić swobodne oddychanie w czasie snu.

chrapanie-przeszkadza-w-spaniu
Koniec z chrapaniem…

Istnieje starannie dobrana mieszanka ziół i naturalnych enzymów (pieprz cayenne, malpigia granatolistna, dzika róża, eukaliptus), które sprawiają, że organizm sam oczyszcza się z blokującej oddech wydzieliny i zwężających gardło obrzęków. Gardło zostanie oczyszczone, zniknie uciążliwe chrapanie i organizm będzie w pełni dotleniony.

Popularnym remedium na chrapanie jest zabieg chirurgiczny. Zamiast tego możesz wypróbować naturalny zestaw ziół: pieprz cayenne, malpigia granatolistna, dzika róża, eukaliptus. Lekarze często namawiają na operację, jednak takie zabiegi nie są polecane, gdyż często pozostawiają blizny i mogą wiązać się z komplikacjami. Lepiej rozważyć mniej inwazyjny sposób.

Zastosuj ten zestaw ziół na chrapanie – chrapanie ustanie i unikniesz niedotlenienia organizmu w czasie snu. Zaczniesz wysypiać się i budzić jako rześka i pełna energii osoba. Przestaniesz czuć się rano jak po 12-godzinnej nocnej zmianie.

ziola-na-chrapanie-jak-to-dziala

Niekorzystne efekty chrapania

Nasycenie tlenem krwi w komórkach u zdrowego człowieka nie może spaść poniżej 95%. U osoby przewlekle chrapiącej może jednak spaść nawet do 70%. To jest przyczyna faktu, że po przebudzeniu wiele osób odczuwa senność, zmęczenie, bóle głowy, rozdrażnienie, nerwowość oraz ma mniejsze lub większe problemy z koncentracją i pamięcią. Ponadto osoby chrapiące skarżą się na:

 • szkodliwy wpływ na życie towarzyskie
 • obniżoną wydajność pracy
 • problemy z koncentracją
 • brak energii
 • kłótnie z partnerem, napięcie w związku
 • zwiększoną drażliwość.

Substancje aktywne SnoreBlock: pieprz cayenne, malpigia granatolistna, dzika róża, eukaliptus. Dobrą alternatywą jest też Snoran Plus.

Komentarz do “Zestaw ziół na chrapanie

 • 18 sierpnia 2016 o 16:10

  Zioła na chrapanie… hmm… mnie to nie przekonuje.

 • 22 września 2017 o 13:21

  Zioła mnie też nie przekonują.. Próbowaliśmy napary z ziół ale nie pomagały, w końcu kupiliśmy Snoran Plus.

 • 21 lutego 2018 o 07:02

  Fakt jest taki, że nie ma jednego środka, który działa na wszystkich tak samo dobrze. Jednym pomagają listki, innym spraye, a jeszcze innym kapsułki. Warto popróbować różnych metod, żeby odnaleźć tę swoją.

 • 19 stycznia 2021 o 00:19

  Jeśli masz jakieś wady w budowie gardła albo nosa, to zioła z pewnością nie pomogą. Ale w każdym innym przypadku powinny być skuteczne. Trzeba iść w kierunku redukcji stresu oraz pozbyć się wszelkich infekcji górnych dróg oddechowych.

Dodaj komentarz