Witaminy i suplementy diety w leczeniu padaczki

Większość spośród naturalnych sposobów leczenia padaczki nie jest potwierdzona badaniami. Jednak leki przeciwpadaczkowe, mimo że są uznawane za skuteczne, to mimo to nie leczą choroby, a jedynie eliminują lub zmniejszają objawy i dolegliwości. Dlatego, wiele osób próbuje stosować rozmaite zioła, witaminy i suplementy diety, z nadzieją definitywnego pozbycia się uciążliwej choroby lub uzupełnienia leczenia farmakologicznego.

Leki przeciwpadaczkowe są niezwykle pomocne, jednak nie działają na wszystkich chorych, a ich stosowanie może wiązać się z ryzykiem działań niepożądanych.

Zioła.

Leczenie przy wykorzystaniu ziół jest najstarszą metodą, która była stosowana dużo wcześniej zanim powstały środki farmakologiczne i medycyna współczesna. Istnieje wiele roślin, które przynoszą korzystne efekty dla chorujących na padaczkę. Są to między innymi: waleriana, piwonia, jemioła, bylica. Osoby chorujące na padaczkę muszą natomiast unikać wszelkich preparatów zawierających efedrynę lub kofeinę, które mogą pogłębić objawy choroby.

Należy także unikać produktów, które mogą zaburzać działanie leków przeciwdrgawkowych: gingko biloba, ziele dziurawca, czosnek, herbata miętowa.

Witaminy.

W przypadku niektórych rodzajów padaczki, witaminy mogą zmniejszyć liczbę napadów padaczkowych. W przypadku, kiedy padaczka jest zależna od pirydoksyny, wówczas stosowana jest witamina B6, ponieważ organizm nie metabolizuje prawidłowo tej witaminy.

Większe ryzyko wystąpienia napadów padaczkowych może być związane z niedoborem magnezu. Niektóre badania sugerują, że suplementacja magnezu może zmniejszyć drgawki. Artykuł na ten temat był opublikowany w Epilepsy Research z 2012 r.

U wielu osób z padaczką wykryto również niedobór witaminy E, która ma sile właściwości antyoksydacyjne. Witamina E jest często pomocna u osób, w przypadku których leczenie konwencjonalnymi lekami nie przynosi spodziewanych efektów. Zgodnie z aktualną wiedzą, witaminę E można bezpiecznie przyjmować z tradycyjnymi lekami na padaczkę.

Suplementy diety.

Lifepharm, producent suplementu diety LAMININE, zaleca stosowanie tego preparatu w przypadku padaczki. W przypadku epilepsji oraz choroby Alzheimera dawkowanie powinno wynosić od 2 do 6 kapsułek dzienne, w zależności od nasilenia objawów.

Jeśli jesteś zainteresowany nowymi ziołami lub suplementami diety – porozmawiaj z lekarzem. Może się okazać, że niektóre naturalne środki mogą uzupełniać obecny schemat leczenia.

Dodaj komentarz