Naturalne optymalizowanie poziomu cholesterolu

Wysoki poziom złego cholesterolu jest powszechną anomalią. Taki stan jest istotnym czynnikiem podnoszącym ryzyko zawału serca. Jednak dbanie o prawidłowy poziom cholesterolu nie jest trudnym zadaniem i może sobie z tym poradzić każda osoba, której zależy na własnym zdrowiu.

Naturalne produkty, które obniżają poziom cholesterolu.

Istnieje wiele naturalnych produktów, które są znane z właściwości zwalczania wysokiego poziomu cholesterolu, ale tylko niektóre z nich zostały przebadane i zatwierdzone przez naukowców.

Wyciąg z czosnku ma bardzo wiele prozdrowotnych właściwości, między innymi pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Nad ekstraktem z czosnku było przeprowadzanych wiele badań, które wykazały, że czosnek obniża poziom całkowitego cholesterolu oraz trójglicerydów. Najlepsze właściwości lecznicze wykazuje regularne spożywanie świeżego czosnku, a najmniej skuteczny jest sproszkowany czosnek. Im większa dawka, tym lepsze są efekty. Jednak nie należy przekraczać ilości pół grama na każdy kilogram masy ciała, ponieważ zbyt duża ilość czosnku może być przyczyną dolegliwości wątroby. Regularnie spożywany czosnek jest bardzo korzystny dla zdrowia i powinni go dodawać do potraw niemal wszyscy. Większość osób bardzo dobrze toleruje czosnek, jednak w razie wątpliwości należy się skontaktować z lekarzem.

Według amerykańskich naukowców, wyregulowanie poziomu cholesterolu można osiągnąć poprzez włączenie siemienia lnianego do codziennej diety. Przeprowadzono badania, podczas których podawano pacjentom 3 łyżki siemienia lnianego dziennie. Okazało się, że po trzech miesiącach poziom złego cholesterolu został obniżony o około 10%. Uważa się, że do obniżenia poziomu cholesterolu przyczynia się lecytyna, której źródłem jest siemię lniane. Siemię lniane posiada również wiele innych właściwości zdrowotnych, między innymi: poprawia trawienie, odżywia skórę, wspiera równowagę hormonalną, zwalcza komórki rakowe i pomaga kontrolować masę ciała. Najlepszym sposobem jedzenia siemienia lnianego jest zmielenie nasion bezpośrednio przed spożyciem. W ten sposób dostarczamy organizmowi największą ilość korzystnych substancji odżywczych.

Owoce głogu są od wielu lat używane w medycynie tradycyjnej ze względu na korzystne działanie dla układu sercowo-naczyniowego. Najbardziej polecane jest picie naparu z suszonych owoców. Efekty obejmują między innymi obniżenie złego cholesterolu, obniżenie ciśnienia krwi, wzmocnienie i oczyszczenie tętnic.

Jak dawkować LAMININE w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu? LifePharm zaleca stosowanie od 2 do 6 kapsułek dziennie, w zależności od intensywności objawów choroby.

Dodaj komentarz