Łysina – stymulowanie wzrostu włosów

Łysienie typu męskiego jest schorzeniem przytłaczającym emocjonalnie, wyraźnie obniżającym jakość życia oraz powodującym dyskomfort psychiczny. Według danych statystycznych blisko połowa mężczyzn doświadczy utraty włosów przed 50 rokiem życia.

Najpowszechniejsza forma utraty włosów u mężczyzn to łysienie androgenowe – AGA, zwane również łysieniem typu męskiego. Dotyka osób z predyspozycjami genetycznymi. Podłoże genetyczne łysienia androgenowego nie zostało jeszcze określone, ale dowody naukowe wskazują na wielogenowe dziedziczenie tej cechy. Naturalne nutrikosmetyki mogą być pomocne w leczeniu łysienia. Ważne w ich składzie są skoncentrowane ekstrakty roślinne, bioaktywne aminokwasy siarkowe (tauryna i L-cysteina) oraz dobroczynne minerały i witaminy. Istotne jest dostarczenie biotyny i cynku, które podtrzymują zdrowie włosów. Miedź wpływa pozytywnie na utrzymanie prawidłowego kolorytu włosów.

profolan

profolan-lysienie

Dobrze dobrane składniki zablokują DHT i przyczynią się do poprawy ukrwienia skóry głowy i wzmocnią mieszki włosowe. Naturalna kuracja przeciw łysieniu jest  całkowicie bezpieczna dla organizmu.

Już od lat dziewięćdziesiątych istnieją hipotezy, iż pierwiastki takie jak cynk czy miedź mogą zapobiegać wypadaniu włosów. Prowadzone eksperymenty dowiodły, że cynk i miedź hamują kurczenie mieszków włosowych oraz przyspieszają ich regenerację.

profolan-przed-po

Profolan – składniki: ekstrakt skrzypu polnego (Equisetum arvense) 7% krzemionki 10:1, tauryna, ekstrakt z pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica) 20:1, L-cysteina, witamina E (octan DL alfa-tokoferylu), tiamina (monoazotan tiaminy), cytrynian cynku, witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), glukonian miedzi, biotyna (D-biotyna), witamina A.

Komentarz do “Łysina – stymulowanie wzrostu włosów

  • 14 stycznia 2021 o 20:05

    Zioła na włosy są najlepszym sposobem. Ja stosuję pokrzywę. Po każdym myciu głowy płuczę włosy naparem z pokrzywy. Robię to od wielu lat i mam gęste i mocne włosy. Nie wiem czy to działa na odrastanie włosów, ale profilaktycznie jest doskonałe.

Dodaj komentarz