Czy dieta ma wpływ na intensywność astmy?

Istnieje wiele poważnych chorób, których przyczyny nie są dokładnie znane. Dotyczy to także astmy. Naukowcy nie odkryli jeszcze sposobu leczenia astmy i z tego powodu określa się tę chorobę jako nieuleczalną. Możesz czekać, aż naukowcy wymyślą cudowną pigułkę na astmę, albo możesz wziąć sprawy w swoje ręce.

Oficjalne informacje mówią, że nie istnieją pokarmy, które zmniejszają dolegliwości związane z astmą. Ewentualnie poleca się kofeinę, która daje niewielką ulgę w atakach astmy, jednak poprawa jest krótkotrwała. Bardziej skuteczny jest inhalator przepisany przez lekarza. Ale w tym artykule nie zajmujemy się środkami doraźnymi, a szukamy metody, która będzie skuteczna w planie długoterminowym. Dobra dieta jest ważną częścią ogólnego planu leczenia astmy. Podobnie jak regularne ćwiczenia, zdrowa dieta jest dobra dla każdego. Dotyczy to również osób cierpiących na astmę.

Wiele osób wierzy, że prawdą jest wyłącznie to, co zostało naukowo udowodnione. Ucieszy ich zapewne informacja, że naukowcy potwierdzają, iż rzadziej chorują na astmę osoby, które spożywają pokarmy o wyższej zawartości witamin C i E, beta-karotenu, flawonoidów, magnezu, selenu i kwasów tłuszczowych omega-3. Wiele z tych substancji to modne ostatnio przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniem.

Co jeść, aby zapobiegać astmie?

Jak do tej pory, naukowcy nie znaleźli potwierdzenia, jakoby astma była powiązana z rodzaje spożywanego jedzenia. Jednak dietetycy podkreślają, że dobre odżywianie jest istotne dla utrzymania ogólnie dobrego stanu zdrowia, więc logiczne jest, że osoby cierpiące na choroby przewlekłe także powinny zatroszczyć się o dostarczenie odpowiedniej jakości składników odżywczych. Z powodu braku odpowiednich składników odżywczych organizm może być bardziej podatny na ataki astmy.

Przestrzeganie zdrowej diety jest rozwiązaniem sprzyjającym leczeniu każdej choroby przewlekłej.

Ze względu na zawartość mikroelementów, witamin oraz błonnika spożywczego warzywa i owoce powinny stanowić podstawowy składnik wszystkich posiłków.

Kwasy tłuszczowe omega 3 są niezbędnym składnikiem zdrowej diety. Najlepszym ich źródłem są między innymi tłuste ryby (łosoś, tuńczyk, sardynki) oraz siemię lniane. Warto rozważyć stosowanie oleju rybiego w postaci suplementu diety.

W zdrowej diecie nie ma miejsca na używki oraz żywność produkowaną przemysłowo – przetworzoną, konserwowaną i pozbawioną wartościowych składników. Poza tym najważniejsza jest różnorodność, która gwarantuje dostarczenie wszystkich elementów potrzebnych do uzyskania lub utrzymania zdrowia.

LifePharm zaleca osobom chorującym na astmę zażywanie LAMININE w ilości od 2 do 5 kapsułek dziennie – w zależności od nasilenia choroby.

Dodaj komentarz