Co skuteczniej zwalcza cellulit, krem czy tabletki?

Zmiany jakie wywołuje cellulit powstają przede wszystkim u kobiet. Wiek nie ma znaczenia. Główna przyczyna cellulitu to zła gospodarka hormonalna. Problem dotyka prawie 90% kobiet. Cellulit u mężczyzn występuje bardzo rzadko, jednak u niektórych jest bardzo uciążliwy. Jakie metody zastosować, żeby skutecznie pozbyć się cellulitu?

Obecnie cellulit nie jest już tematem tabu. W Internecie trwają powszechne dyskusje na temat domowych i profesjonalnych sposobów oraz preparatów i suplementów diety do walki z cellulitem. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje zarówno tanie i bardzo skuteczne kuracje domowe, jak i drogie zabiegi wykonywane w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych.

Aby zagwarantować spektakularny sukces, trzeba najpierw wyregulować przemianę materii i przyspieszyć proces spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej, której zewnętrznym objawem jest skórka pomarańczowa.

Najbardziej efektywny sposób na cellulit to kuracja obejmująca przyjmowanie pastylek o specjalnym składzie (np. Cellinea, Cellactiv, Detocell, Aqua-Femin) oraz stosowanie kosmetyków o nowoczesnej formule. Jednak regularne zażywanie tabletek i codzienna pielęgnacja skóry to zbyt mało aby uzyskać dobre efekty. Żadne preparaty, balsamy, olejki ani kremy antycellulitowe nie przyniosą oczekiwanego skutku, jeżeli nie zmienimy niezdrowych nawyków żywieniowych oraz siedzącego trybu życia.

Zdrowe i prawidłowo zbilansowane posiłki zatrzymają magazynowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Regularne ćwiczenia fizyczne przyspieszą usuwanie twardej i grudowatej tkanki cellulitowej.

Nowoczesne preparaty na cellulit, ze względu na stosowanie naturalnych i nieszkodliwych składników, oprócz efektów zdrowotnych nie wywołują żadnych efektów ubocznych.

Według rzetelnego rankingu najskuteczniejszych środków na cellulit, stworzonego przez kobiety, które je testowały, najlepszą opinią cieszy się Cellinea.

Komentarz do “Co skuteczniej zwalcza cellulit, krem czy tabletki?

  • 25 lutego 2021 o 00:03

    Z mojego doświadczenia wynika, że cellulit to efekt wieloletnich zaniedbań w dbaniu o własne ciało. Aby to naprawić, wszystko, co musisz zrobić, to pójść właściwą drogą, a wyniki przyjdą z czasem. Ale nikt nie chce czekać miesiącami ani latami na wyniki. Są kremy, suplementy diety, masaże i fizjoterapia, z których warto skorzystać. Dla mnie najważniejsza była odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna i codzienne szczotkowanie ciała, które zmobilizowało skórę do regeneracji. Teraz mój cellulit prawie całkowicie zniknął. Pozdrowienia z Teksasu!

  • 6 grudnia 2021 o 06:54

    Dobry jest każdy sposób na cellulit, który jest skuteczny. Każdy ma inną skórę i inny styl życia, więc warto spróbować zastosować każdą metodę, żeby trafić na tę, która będzie dobra dla ciebie. U mnie pomogła zmiana diety, czyli zrezygnowanie z pustych kalorii i zamiana śmieciowego jedzenia na warzywa, owoce i produkty naturalnego pochodzenia.

Dodaj komentarz