Afrykańskie mango w codziennej diecie

Afrykańskie mango (Irvingia Gabonensis) to popularny owoc w Afryce Zachodniej. Afrykanie spożywają go regularnie od lat jako składnik codziennej diety. Ze względu na korzyści zdrowotne afrykańskie mango zyskało duże zainteresowanie ze strony dietetyków i naukowców. W ostanim czasie powstało mnóstwo suplementów diety wykorzystujących ekstrakt z afrykańskiego mango jako główny składnik.

Ekstrakt z afrykańskiego mango wspomaga odchudzanie, zwłaszcza w okolicach talii i brzucha. Doskonale sprawdza się także w zapobieganiu zaburzeniom związanym z nadwagą, np. otyłością, cukrzycą, podwyższonym poziomem cholesterolu, wysokim ciśnieniem krwi i chorobami serca. Po przeprowadzeniu badań, naukowcy i eksperci uznali mango za cudowny owoc pomocny przy odchudzaniu. Badania potwierdziły, że ekstrakty z afrykańskiego mango zwiększają szybkość metabolizmu, przyspieszają spalanie tłuszczu i tłumią apetyt.

piperinox

Owoce mango afrykańskiego są bogate w błonnik i substancje przeciwutleniające. Błonnik z owoców mango zapobiega rakowi jelita grubego, wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i zapobiega rozwojowi chorób serca. Duża ilość przeciwutleniaczy jest korzystna dla skóry i włosów, a także skutecznie zapobiega rozwojowi komórek nowotworowych.

Ze względu na wysoki potencjał odchudzającego mango, eksperci ciągle prowadzą badania mające na celu udoskonalenie suplementów diety zawierających ekstrakty z mango. Bardzo dobrym początkiem jest wprowadzenie do codziennej diety owoców mango. Aby kuracja przyniosła spektakularne efekty, owoce trzeba jeść codziennie. Można jeść surowe owoce lub przygotować potrawy zawierające afrykańskie mango. W Internecie jest dostępnych sporo przepisów na zdrowe potrawy z mango. Jednak jeśli nie lubsz czekać, to szybsze efekty osiągniesz połykając tabletki lub pigułki zawierające ekstrakty z dobroczynnego owocu.

Dodatkowo zadbaj o zmianę nawyków żywieniowych. Jedz naturalne i nie przetworzone produkty. Unikaj słodkich napojów i bezwartościowych chipsów. W ten sposób uzyskasz optymalny efekt zdrowotny z przyjmowania afrykańskiego mango.

Dodaj komentarz