Woda zamiast feromonów

Feromony to substancje chemiczne wydzielane przez żywe organizmy, które pozwalają im w pewnym sensie komunikować się między sobą. Najpierw feromony zostały ujawnione u owadów i roślin oraz u niektórych kręgowców. Najczęściej badane feromony to te, które są uwalniane przez samice w celu zwabienia samców i zachęcenia do podtrzymania gatunku.

Feromony są substancjami zapachowymi, które jak perfumy unoszą się w powietrzu. Mogą wywoływać rozmaite reakcje fizjologiczne, takie jak na przykład: pobudzanie aktywności seksualnej, wywoływanie agresji i oznaczanie własnego terytorium. Istnieją różne rodzaje feromonów, a każdy rodzaj stymuluje inne reakcje. Niektóre rodzaje feromonów to: płciowe, obronne, alarmowe, agregacyjne, społeczne.

Do tej pory nie zostało potwierdzone występowanie feromonów u ludzi, jednak istnieją informacje wskazujące na istnienie takich substancji. Niektórzy badacze twierdzą, że ludzie również mają feromony i są one związane z płcią. Feromony wydzielane przez skórę sygnalizują innym osobom, jaki jest Twój aktualny nastrój, poziom stresu albo gotowość seksualna.

Stosując odpowiednie substancje, możesz wpłynąć na to, jak inni będą ciebie postrzegać. Aby podkreślić męskie atrybuty należy spryskiwać się androstenami, natomiast dla uwydatnienia kobiecości należy stosować estrogeny. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających feromony. Feromony można kupić w postaci balsamów do ciała, perfum i żeli pod prysznic. Najbardziej poszukiwane wśród nich są perfumy feromonowe. Perfumy feromonowe, podobnie jak zwykłe perfumy, są dostępne w wersji specjalnej dla mężczyzn i kobiet. Perfumy feromonowe mają działać jak magnesy seksualne, które przyciągają przeciwną płeć.

Istnieją również inne zastosowania perfum feromonowych. Podobno, w niektórych supermarketach spryskuje się feromonami produkty, które słabo się sprzedają. Po takiej akcji, więcej osób jest zainteresowanych tymi produktami.

Temat feromonów i perfum feromonowych jest coraz częściej poruszany w mediach i programach telewizyjnych. Zwiększyło to popularność feromonów w znacznym stopniu, jednak cały czas nie ma jednoznacznych dowodów, który potwierdzałyby istnienie tych substancji. Domniemane substancje, które wytwarza ludzki organizm, to: androstenol, androstenon, androsteron, androstadienon, estratetraenol i kopuliny. Istnieją opinie, według których sztucznie wyprodukowane feromony w żaden sposób nie oddziaływują na inne osoby.

Jeśli szukasz feromonów online, to upewnij się, że kupujesz u sprawdzonego sprzedawcy, który ma dobrą reputację i dużo pozytywnych opinii, ponieważ nikt nie daje 100% gwarancji, że dany produkt będzie działał zgodnie z oczekiwaniem.

Dodaj komentarz