Detoksykacja po rzuceniu palenia papierosów

To że palenie papierosów jest szkodliwe, wie każdy. Palenie papierosów skutkuje wprowadzeniem do organizmu wielu szkodliwych związków. Poziom toksyn w organizmie wzrasta. Z biegiem czasu toksyny kumulują się, stwarzając ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Głównymi czynnikami szkodliwymi w papierosach są nikotyna i tlenek węgla. W dymie papierosowym znajduje się tlenek węgla, cyjanowodór, tlenki azotu i siarki. Ta trująca mieszanina jest wdychana przez palacza i osoby znajdujące się wokół. Tlenek węgla powoduje, że poziom tlenu wewnątrz organizmu spada drastycznie. A tlen potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania komórek.

Jeśli chcesz oczyścić organizm z tych toksyn, to musisz rzucić palenie. To jedyny sposób na zagwarantowanie zdrowej przyszłości. Przerwanie palenia to konieczny warunek do oczyszczenia organizmu z toksyn, które były gromadzone przez wiele lat. Odzyskanie zdrowia wymaga dużo czasu i wysiłku – ale jest możliwe do osiągnięcia. Prosta droga do zdrowia to zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne.

Zdrowe odżywianie, które może pomóc w detoksykacji nikotyny i tlenku węgla, powinno być stosowane przez całe życie. Nowa dieta powinna zawierać owoce, warzywa i produkty z mąki pełnoziarnistej. Większość spożywanych tłuszczów powinna pochodzić z nasion i orzechów. Ważne jest także picie dużej ilości wody.

Ponieważ palenie powoduje spustoszenie w układzie wydalania, dlatego należy odpowiednio zatroszczyć się o jelita. Utrzymanie prawidłowej funkcji jelit jest niezbędne w eliminowaniu toksyn z organizmu. Dobrym wsparciem dla jelit będzie spożywanie dużej ilości błonnika.

Oprócz wprowadzenia do diety nowych, zdrowych produktów, należy zadbać o wyeliminowanie produktów niezdrowych. Musisz wyeliminować niezdrowe tłuszcze, smażone potrawy i alkohol.

Można dodatkowo przyspieszyć proces odtruwania organizmu, poprzez zastosowania suplementu diety o właściwościach przeciwutleniających. Naturalnym źródłem antyoksydantów jest żywność pochodzenia roślinnego. Znajdują się w niej przeciwutleniacze takie jak polifenole, witaminy A, C, E, karotenoidy i tiocyjaniany.

Dodaj komentarz