Tłuste jedzenie promuje młody wygląd

Tłuszcz który dostarczamy w diecie jest naszym wrogiem czy może raczej sprzymierzeńcem? Media promują dietę o niskiej zawartości tłuszczu. Mówi się, że tłuszcz tuczy, że podnosi poziom cholesterolu i że jest źródłem wszelkiego zła. Czy rzeczywiście uważasz, że usunięcie całego tłuszczu z diety sprawi, że będziesz wyglądać lepiej?

Skóra i włosy potrzebują tłuszczu, aby utrzymać zdrowie. Jeśli nie spożywasz wystarczająco dużo tłuszczu w posiłkach, to Twoja skóra nie będzie gładka, promienna ani zdrowa. Silne, piękne, zdrowe włosy będą nieosiągalne, jeśli całkowicie wyeliminujesz tłuszcz z diety.

Kluczem do sprawy jest spożywanie zdrowych tłuszczów. Zdrowe tłuszcze można znaleźć w orzechach i nasionach, w olejach roślinnych tłoczonych na zimno, takich jak oliwa z oliwek oraz w rybach (łosoś, makrela, sardynka).

Produkty bogate w zdrowe tłuszcze dostarczają także korzystne składniki odżywcze i mikroelementy. Na przykład olej z wątroby dorsza, oprócz wysokiej zawartości kwasów omega-3, jest najbogatszym naturalnym źródłem witaminy D. Spożywanie tranu z dorsza jest również dobrym sposobem na utrzymywanie prawidłowego poziomu witaminy A i E. Olej z wiesiołka zawiera cynk, selen, magnez i wapń, a ponadto wyjątkowo duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są odpowiedzialne za prawidłowy przebieg wielu procesów w organizmie. Nienasycone kwasy tłuszczowe utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia organizmu i zapobiegają utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry. Dlatego olej z wiesiołka pomaga utrzymać jędrność i elastyczność skóry.

Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje tłuszczy omega-3 i tłuszczy omega-6. Tłuszcze omega-6 łatwo jest znaleźć w normalnej diecie, znajdują się w oleju kukurydzianym, oleju szafranowym i oleju rzepakowym. Tłuszcze omega-3 nie są tak samo powszechne. Możesz pozyskać niezbędne tłuszcze omega-3, jedząc orzechy włoskie i tłuste ryby. Oleje rybne są również bogate w tłuszcze omega-3.

Doceń zalety oliwy z oliwek. Dodawaj oliwę z oliwek do posiłków, dolewaj ją do sałatek. Jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe i w przeciwutleniacze, takie jak witamina E. Większość olejów roślinnych zawiera witaminę E. Olej migdałowy i olej z pszenicy są również bogatym źródłem witaminy E, której odmładzające właściwości znamy od dawna. Witamina E jest antyutleniaczem i opóźnia proces starzenia się skóry. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, które przyczyniłyby się do uszkodzenia komórek skóry i zestarzenia się jej.

Konsumpcja orzechów, nasion i olejów, które są bogate w witaminę E chroni przed starzeniem się.

Jeśli twoje włosy i skóra są suche, to zwiększ ilość zjadanych orzechów. Orzechy włoskie i migdały są znakomite jako zdrowa przekąska. Dostarczają organizmowi oleje i mikroelementy, których potrzebują zdrowe włosy i zdrowa skóra.

Dodaj komentarz