Orzechy pomagają w utracie wagi

Każda osoba koncentrująca się na ilości kalorii w pożywieniu uważa, że orzechy są niezdrowe. Faktycznie, orzechy zawierają dużo kalorii i tłuszczów. Jednak tłuszcze pochodzące z orzechów są zdrowymi tłuszczami. Ponadto orzechy zawierają cenne składniki odżywcze. Jedz orzechy i chudnij zdrowo!

Zdrowe tłuszcze

Orzechy są bogate w jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Oznacza to, że możesz jeść orzechy, bez obawy o wzrost poziomu cholesterolu. Orzechy nie spowodują też, że przybierzesz na wadze, jeśli będziesz stosować prawidłowo zbilansowaną dietę. Orzechy to najzdrowszy substytut innych pokarmów, takich jak mięso lub niezdrowe przekąski. Oczywiście mam na myśli orzechy w naturalnej formie, a nie takie, które są obtoczone w cukrze, czekoladzie albo soli.

piperinox

Utrata wagi

Jednonienasycone tłuszcze znajdujące się w orzechach zawierają hormon, który zapobiega rozpadowi komórek mięśniowych zamiast komórek tłuszczowych. Dlatego jeśli chcesz spalić nadmiar komórek tłuszczowych, to powinieneś traktować orzechy jako obowiązkowy składnik swojej codziennej diety. Ten sam hormon ułatwia absorpcję z krwiobiegu większej ilości cukru, który jest przetwarzany w energię. To z kolei może pomóc zmniejszyć pragnienie jedzenia słodyczy, które przyczyniają się do przybierania na wadze i wielu innych problemów zdrowotnych.

Tłuszcze jednonienasycone i wielonienasycone mają jeszcze inną zaletę. Mianowicie układ pokarmowy potrzebuje dużo czasu, aby je strawić, a zatem po posiłku składającym się z orzechów dłużej czujemy się nasyceni i nie myślimy o jedzeniu. To kolejny świetny sposób, w jaki orzechy pomagają zmniejszyć spożycie pustych kalorii.

Błonnik pokarmowy

Orzechy są bogate w błonnik pokarmowy, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego i działa dobroczynnie na cały organizm. Błonnik pokarmowy poprawia trawienie, oczyszcza kosmki jelitowe i regeneruje błonę śluzową. Reguluje pracę jelit, zapobiega zaparciom i zmniejsza ryzyko zachorowania na hemoroidy. Włókno pokarmowe z orzechów nie zatrzymuje się w jelitach, a wręcz działa jak miotła, która usuwa wszelkie zanieczyszczenia łącznie z produktami przemiany materii, metalami ciężkimi i pasożytami.

Duża dawka zdrowej energii

Orzechy dostarczają właściwych składników odżywczych, dzięki czemu organizm może prawidłowo funkcjonować. W rezultacie poziom energii znacznie się zwiększa, poprawia się samopoczucie i łagodnieją objawy stresu.

Dodaj komentarz