Walory zdrowotne potraw z tofu

Wartości zdrowotne tofu, to żadna nowość dla każdego wegetarianina. Wegetarianie od dawna informują o wartościach tego produktu sojowego, który przez wiele osób jest stosowany jako alternatywa mięsa. Jednak korzyści płynące z jedzenia tofu zaczynają wykraczać poza społeczność wegetariańską.

Coraz więcej konsumentów, którzy są świadomi potrzeby zdrowego odżywiania, zwraca uwagę na ten wszechstronny produkt. Tofu można zastosować w szerokim zakresie pysznych dań. Stało się ono ważnym półproduktem, którego zalety doceniło wiele gotujących osób.

Tofu jest wytwarzane z sojowego twarogu i ma wiele zastosowań w zależności od różnej zawartości wilgoci. Miękkie tofu, wyprodukowane bezpośrednio z mleka sojowego, charakteryzuje się najwyższą zawartością wilgoci spośród wszystkich odmian tofu. Ten rodzaj tofu ma kremową konsystencję i doskonale nadaje się do przyrządzania deserów. Twarde tofu zawiera mniej wilgoci niż miękki odpowiednik, a ponieważ dobrze trzyma swój kształt, jest najczęściej wykorzystywane w przepisach na potrawy z tofu. Suszone tofu ma bardzo niską zawartość wilgoci i jego konsystencję przyrównuje się do gotowanego mięsa. Większość kucharzy używa tego rodzaju tofu po wcześniejszym pokruszeniu, pokrojeniu w plastry lub uformowaniu w makaron.

Tofu można z powodzeniem zamrażać lub przetwarzać w puree. Dzięki temu potrawy można ugotować wcześniej i serwować w dowolnym momencie w razie potrzeby.

Swoją wszechstronność tofu zawdzięcza delikatnemu smakowi. Tofu doskonale pochłania aromat z innych składników potrawy. Może być serwowane w zupach, jako nadzienie lub farsz, surowe, duszone, smażone lub grillowane. Tofu charakteryzuje się niskim poziomem kalorii i wysokim poziomem białka oraz nie zawiera cholesterolu. Uważa się, że może zmniejszyć ryzyko chorób serca. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zainteresowanych zdrowym stylem życia, włącza tofu do swojej diety.

Dodaj komentarz